Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

NATO priešakinių pajėgų batalionas

Svarbiausios saugumo garantijos Lietuvai, kurias šalis gavo NATO viršūnių susitikime 2016 m. liepą Varšuvoje, - tai priimtas bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Tokį sprendimą NATO valstybių vadovai priėmė atsižvelgdami į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo aplinką regione. Šis sprendimas demonstruoja NATO aljanso solidarumą, vienybę ir yra patikimo atgrasymo ir pasiruošimo kolektyvinei gynybai išraiška.

 

 

Trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojami aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą.


NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovaus Vokietija. 2017-2018 metų laikotarpiui batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso apie 1 200 karių.

 

 

Lietuva ypač vertina šias Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus dislokuota Rukloje ( Jonavos r.), ji bus priskirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas". Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvaus karinio rengimo programoje.

 

Lietuvoje dislokuojama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, bus įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pvz. grėsmė, pratybos ir pan., galės būti pastiprinam. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad į Lietuvą papildomi atvyks artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

 

Ievos Budzeikaitės nuotr.

 

Lietuvoje bus dislokuota dešimtys tankų ir šarvuotos technikos bei keli šimtai ratinės technikos vienetų - tankai „Leopard 2", šarvuočiai - CV90, M113, BOXER, FENEK , kt. technika. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį ( pvz. grėsme, pratybos ir pan.) galės būti pastiprinama. Pastiprinimas planuojamas ir 2017 m. vasarą, kai Lietuvoje vyks intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad tuomet į Lietuvą atvyks papildomi artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

 

Batalionui bus vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus rotuojama kas pusę metų.

 

Lietuva NATO priešakinių pajėgų batalionui suteiks priimančiosios šalies paramą. Lietuvos kariuomenei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokavimas yra unikalus ir sudėtingas, gerąja prasme, projektas, kadangi pirmą kartą Lietuvoje bus priimamas tokio dydžio kovinis vienetas.

 

Sąjungininkų bataliono kovinės grupės kariai bus apgyvendinti Mokomojo pulko Rukloje kareivinėse. Specialiai įrengtoje teritorijoje bus dislokuoti šio vieneto gyvenamieji bei darbui skirti konteineriai, ryšio antenos, sporto ir laisvalaikio zonos, medicinos punktas, kur planuojama skirti darbo vietas sąjungininkų karo medikams ir vietą jų medicininiams konteineriams. Dalis sąjungininkų karių bus apgyvendinti suremontuotame bendrabutyje, įrengtose aikštelėse bus išdėstyti sąjungininkų bataliono kovinės grupės logistiniai konteineriai, karinė technika.

 

Informacinis biuletenis (anglų kalba)

__________________________

  Naujienos
  Vaizdo medžiaga
  Naudingos nuorodos 
  Klausimai - atsakymai
  Nuotraukos  
  Informacija žiniasklaidai

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Informacija atnaujinta 2017-05-24
Sprendimas: Fresh Media