Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariai dalyvavo 51 -oje tarptautinėje piligrimų kelionėje į Lurdą

2009-05-26
image
Piligrime,
Kur trauki tu keliais ir takeliais?
Per kalnus, jūrą, saulėje ir vėjyje?
Idealas yra aukščiau už kalnus,
Viltis - platesnė už jūrą,
Meilė - karštesnė už saulę
Tyla - stipresnė už vėją...

 

Pirmoji tarptautinė piligriminė kelionė į Lurdą buvo suorganizuota 1958 m., minit Mergelės Marijos pasirodymo Lurde 100-ąsias metines. Tai dvejų karo kapelionų - tėvo Besombės (Prancūzija) ir tėvo Steiger (Vokietija) - sumanymas. Taip buvo tarsi sujungtos įvairių Europos šalių krikščionių karių, išgyvenusių antrojo pasaulinio karo tragediją priešingose stovyklose, panorusių susitikti ir susivienyti Lurdo mieste, kad galėtų susitaikyti ir drauge melstis taikos vardan, mintys.

 

Iki 1990 m. į Lurdą atvykdavo piligrimai iš Vakarų Europos ir NATO priklausančių Europos šalių. Nuo 1991 m. prie kelionės prisijungė Centrinė ir Rytų Europos šalys (tarp jų ir Lietuva), taip pat keletas Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos šalių. Jau septynerius metus šioje piligrimystėje dalyvauja ir taikos palaikymo operacijos Kosove kariai.

 

Tokių kasmetinių kelionių metu kelių šalių kariuomenių padaliniai įkuria karinę stovyklą, palapinėse gyvena ir maitinasi apie 2 tūkst. karių. 16 šalių aktyviai dalyvauja ruošiant šią piligrimystę, sukviečiančią mažiausiai 15 tūkstančių kariuomenės piligrimų iš daugiau kaip 30 valstybių.

 

Į šių metų tarptautinę karių piligrimystę, vykusią gegužės 11-21 d., buvo laukiama atvykstant 20-25 tūkstančių maldininkų: tarnaujančių ir atsargos karių, jų šeimos narių, įvairių šalių gynybos institucijose besidarbuojančių civilių.

 

Švenčiant Lurdo metus buvo pasirinkta keletas temų. „Taika" - viena iš jų. Tarbes ir Lurdo vyskupas Jacques Perrier savo pranešime sakė: „Tarptautinės piligrimystės kelionės organizatoriai pasirinko šią temą su šūkiu: „Daug tautų - vieno Dievo tauta". Tai naujo pasaulio kūrimo siekis - galimybė kurtį ateitį, užuot žvalgiusis atgal į praeitį. Taikos tema istorijos puslapiuose ir Evangelijoje atsiskleidžia labai plačiai. Kariai turi didžiulį patirties lobį tarnauti savo plačiai. Kariai turi didžiulį patirties lobį tarnaudami savo kraštuose ir misijose. Jie labiausiai žino taikos kainą ir sunkumus, kylančius įvedant taiką ir ją palaikant".

Šiais metais sukako 151 metų nuo Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo mažame Prancūzijos pietvakarių Lurdo miestelyje, Massabellio kalno grotoje, keturiolikmetei vietos mergaitei Bernadetai Subirous. Lurdas yra tapęs neatsiejama liaudies pamaldumo dalimi. 1933-aisiais Bažnyčia regėtoją Bernadetą paskelbė šventąja. Dabar Lurdas siejamas su ypatingomis malonėmis, kurias Dievas dalija Mergelės Marijos užtarimu. Tai vienas pagrindinių piligrimystės centrų, kuriame lankosi milijonai tikinčiųjų iš viso pasaulio tikėdami, kad juos išgydys nepaprastų galių turintis šventovės vanduo.


Tokiose tarptautinėse kariškių piligriminėse kelionėse į Lurdą dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės delegacijos - šiais metais į kelionę buvo išvykę apie 40 karių Lietuvos kariuomenės atstovų. Karius kelionėje lydėjo Karinių oro pajėgų vyresnysis kapelionas Virginijus Veilentas, Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kapelionas majoras Edvardas Baniulis, Birutės motizuotojo pėstininkų bataliono kapelionas kapitonas Jonas Tamošiūnas.


"Atvykus į šią stebuklingą vietą norisi pasimelsti už savo ir artimųjų sveikatą, už visą Lietuvą jos žmones. Tokioje aplinkoje keturias dienas meldėmės, aplankėme trijų aukštų baziliką, kurioje sutelpa visi atvykę maldininkai, "- pasakojo kelionėje dalyvavę kariai.


Mūsų kariškių akimis buvo įsimintinas Kryžiaus kelias su visomis stotimis, kuriose yra nuostabios skulptūros. Visa piligrimų grupė praėjo šį kelią su savo mintimis. Mūsų kariuomenės kapelionai labai gražiai pateikė interpretacijas, pritaikytas šiuolaikiniam gyvenimui, visas kančias, kurias turėjo iškentėti Kristus, pasiaukojęs žmonijos nuodėmėms išpirkti. Pajutome, jog mūsų pečius slegiančios problemos ir neramumai nėra jau tokie dideli, nėra taip sunku, kaip mes dažnai įsivaizduojame. Žmogus visada palengvina savo kančią, jei sugeba bendrauti su Dievu ir šalia esančiu artimu žmogumi. Lurde pasisėmėme labai daug dvasinės stiprybės, pagerbėme Mariją ir Dievą, labai nuoširdžiai meldėmės už mūsų karius misijose už Lietuvos kariuomenę jos karius ir darbuotojus už mūsų brangią gimtinę Lietuvą.

 

Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos ryšių su visuomene karininkas kapitonas Irmantas Žilinskas.

 

Autoriaus nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media