Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje darbą pradėjo Japonijos diplomatas

2009-05-25
image

Gegužės 23 d. Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) stovykloje Čagčarane buvo pakelta Japonijos vėliava. Šią dieną darbą stovykloje pradėjo pirmasis Japonijos diplomatas Jiro Kanzawa, kuris bus atsakingas už šios šalies vyriausybės finansuojamų projektų įgyvendinimą ir priežiūrą. Iš viso Japonija į Goro provinciją planuoja atsiųsti keturis vystomojo bendradarbiavimo ekspertus.

 

„Japonija dalyvauja Afganistano atkūrime ir siekia užtikrinti šios šalies stabilumą ir saugumą, kadangi Afganistanas yra svarbus viso Azijos regiono saugumui. Goras buvo pasirinktas išanalizavus visas Afganistano provincijas. Japonijai svarbu padėti žmonėms, o ši provincija yra viena mažiausiai ekonomiškai išsivysčiusių. Be to, didelis dėmesys buvo kreiptas į gerus vietinių gyventojų santykius su PAG ir bendrą saugumo situaciją provincijoje," - kalbėjo Jiro Kanzawa, Japonijos ambasados Kabule pirmasis sekretorius, kuris nuo šiol dirbs PAG stovykloje Čagčarane.

 

„Malonu, kad įvertinusi lietuvių veiklą provincijoje Japonijos vyriausybė nutarė atsiųsti savo atstovus į Gorą. Nuo šiol provincijoje bus vykdoma daugiau projektų ir pagalba pasieks daugiau žmonių," - sakė PAG-9 vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis.

 

Lietuva su Japonija vystomojo bendradarbiavimo srityje bendradarbiauja nuo 2007 metų. Japonijos Vyriausybė, padedant ir tarpininkaujant Lietuvos provincijos atkūrimo grupei, Goro provincijoje finansavo 20 įvairių projektų švietimo, sveikatos apsaugos ir infrastruktūros gerinimo srityse. Japonijos ekonominio vystymo ir plėtojimo projektai dažniausiai vykdomi atokiose kaimo vietovėse.

 

Šiuo metu Afganistane tarnauja devintoji Afganistano Goro provincijos atkūrimo karių pamaina, suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

 

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG - tai NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

PAG - tai bendra karių ir civilių misija, kurios tikslas yra stiprinti centrinės valdžios įtaką, padėti kuriant saugumą ir stabilumą provincijoje ir sudaryti sąlygas regiono ir šalies atkūrimui. Be Lietuvos, šioje misijoje taip pat dalyvauja Danijos, Gruzijos, Japonijos, Kroatijos, Ukrainos ir JAV atstovai.

 

PAG-9 visuomenės informavimo karininkas vyr. ltn. Marius Varna

 

M. Varnos nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media