Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pabradės poligone vaikams bus organizuojama vasaros stovykla „Šaunuolis

2009-05-26
image

Gegužės 26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Vilniaus miesto meras Vytas Navickas pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pilietinio ugdymo ir sveikatingumo stovyklos „Šaunuolis", kuri vyks Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone.

 

„Šaunuolis" - nemokama socialiai remtinų ir rizikos grupei priklausančių vaikų ir jaunimo patriotinio ugdymo bei sveikatingumo mokykla.

 

„Ši stovykla - tęstinis projektas, kuriam šiemet negalime skirti tiek pajėgumų, kiek jų skirdavome ankstesniais metais. Tačiau nutarėme išsaugoti šią tradiciją, kaip gražų pavyzdį, kad vaikai, kuriems reikalingas ypatingas valstybės dėmesys, jį gautų, pamatytų kitokį gyvenimą, kad būtų piliečiai, verti savo valstybės, kad jiems būtų ištiesta pagalbos rankas ir būtų išvyniotas tas siūlas, kuris atvestų vaikus į tokį gyvenimą, kokį jį įsivaizduoja," - Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje sutarties pasirašymo ceremonijoje kalbėjo ministrė R. Juknevičienė.

 

Stovykla šiais metais bus orgnazuojama birželio 15 d. - liepos 3 dienomis. Joje per tris pamainas galės pailsėti apie 450 moksleivių. Per penkias dienas truksiančią pamainą vaikai bendraus su kariais, bus mokomi sveikos gyvensenos, drausmės, savarankiškumo, bus skatinami sportuoti, grūdintis, lavinti savitvardą.

 

Vaikus į stovyklą „Šaunuolis" atrenka Vilniaus miesto savivaldybės socialinės apsaugos skyrius. Prioritetas teikiamas vaikams iš socialiai remtinų šeimų, rizikos grupių.

 

Krašto apsaugos ministerija, kariuomenė ir Vilniaus miesto savivaldybė organizuodamos šią vasaros stovyklą bendradarbiauja nuo 2000 metų. Pirmoji nedidelė stovykla veikė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Majoro Vytauto Bulvičiaus mokymo centre Raudondvaryje, o nuo 2003 metų -organizuojama kariuomenės centriniame poligone Pabradėje.

 

Kiekvieną vasarą į Vilniaus gatves pabyra apie 90 tūkstančių moksleivių. Kai kuriuos iš jų sunku kuo nors sudominti, dalis jų yra iš socialiai remtinų šeimų ar priklauso rizikos grupėms. Todėl tokio pobūdžio stovykla yra didelis palengvinimas ir miestui, ir tėvams.

 

Krašto apsaugos sistema nuolat skiria dėmesio vaikų vasaros užimtumo problemomis. Kasmet krašto apsaugos sistemos organizuojamose stovyklose ir vaikų vasaros užimtumo renginiuose dalyvauja tūkstančiai moksleivių.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media