Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Į misiją Afganistane išlydėta dešimtoji Lietuvos karių pamaina

2009-10-26
image

 Vaizdo medžiaga

 

Spalio 26 d. Alytuje, Rotušės aikštėje, į tarptautinę misiją Afganistane išlydėta Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės dešimtoji karių (PAG-10) pamaina. Išlydėtuvių ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas, Alytaus apskrities, miesto ir rajono valdžios atstovai, svečiai, išvykstančių karių artimieji.


Prieš ceremoniją PAG-10 kariai ir svečiai rinkosi Šv. Kazimiero bažnyčioje, kur už juos buvo aukojamos šventos mišios. Vėliau Alytaus miesto Rotušės aikštėje kariai sustojo į iškilmingą rikiuotę.


Ceremonijos metu krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė į PAG-10 vadui KASP 8-osios rinktinės vadui pulkininkui leitenantui Gediminui Macijauskui įteikė Lietuvos vėliavą.


„Kariai neklausia, kodėl reika vykti į tarptautines misijas, nes supranta, kad Lietuvos saugumas yra ginamas toli už Lietuvos ribų. Esame NATO, kuri padeda Lietuvai užtikrinti saugumą, nariai, o karių buvimas Afganistane - didžiausias mūsų šalies indėlis į Aljansą," - kreipdamasi į karius sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė. Ministrė taip pat palinkėjo kariams sėkmės ir sugrįžti užsigrūdinusiems, o karių artimiesiems - džiaugsmo sulaukus sugrįžtančiųjų.

 

Išvykstantiems kariams kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius palinkėjo pasiryžimo, drąsos, pasiaukojimo ir atsidavimo karo tarnybai. „Tikiuosi, kad misijos vietoje jūs dar kartą įrodysite, kad esate kariai, kuriais galima pasitikėti, ir kurie yra verti pagarbos. Tarnyba Goro provincijoje jums bus iššūkis, ir esu įsitikinęs, kad šiam iššūkiai jūs esate pasiruošę," - sakė kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.

 

PAG-10 suformuota Lietuvos kariuomenės savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių pagrindu. Nemaža dalis į Afganistaną išvykstančių karių turi tarptautinių misijų patirties - yra tarnavę Balkanų regione, Irake, Afganistane. Trečdalis į misiją išvykstančio kontingento - kariai savanoriai. Be Lietuvos karių, Goro provincijoje taip pat tarnaus ir dirbs Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai.

 

Kartu su PAG-10 į misiją Afganistane išlydėta ir šių metų pradžioje veikti pradėjusio Lietuvos kariuomenės Nacionalinės paramos elemento (NPE) trečioji pamaina, teiksianti bendrąją logistinę paramą Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariniams vienetams, pavieniams kariams ir civiliams. NPE pamainoje kartu su Lietuvos kariais tarnaus JAV ir Ukrainos atstovai.

 

Tradiciškai išvykstantiems kariams kariuomenės vadas įteikė simbolines dovanėles - gintarinius raktų pakabučius.

 

Pirmą kartą dalis į Afganistaną išvykstančių karių vilkės dykumų, o kita - žalios spalvos uniformas. Kaip ir anksčiau misijoje Afganistane dykumų spalvos uniformomis ir ekipuote bus aprūpintos mobiliojo ryšio ir stebėjimo grupės, kai kurie štabo elementai ir vadovybė, kurie vykdydami užduotis dažnai išvyksta iš PAG stovyklos į Goro provincijos rajonus.

 

Kariai į Afganistaną išskrenda spalio pabaigoje.

 

Goro provincijos atkūrimo grupė - Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Afganistane taip pat veikia Lietuvos specialioji misija.

 

***

 

Papildoma informacija apie Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėse misijose:

 

Kitos Lietuvos kariuomenės misijos Afganistane. Afganistano pietinėje Kandaharo provincijoje, dalyvaudamas ISAF operacijoje, misiją atlieka Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas. Lietuvos karininkai taip pat tarnauja ISAF operacijos vadavietėse Kabule bei Herate. Nuo šių metų vasario Kabule dislokuoti Lietuvos kariuomenės Nacionalinio paramos elemento kariai, kurie užtikrina Afganistane tarnaujančių Lietuvos karių ir civilių logistinį aprūpinimą. Iš viso Afganistane tarnauja apie 250 Lietuvos karių.

 

Lietuvos kariuomenės misijos Irake, Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje. Šiuo metu Irake NATO mokymų misijoje, rengiančioje vietos saugumo pajėgas, tarnauja keturi Lietuvos kariai. Tokio pat pobūdžio misijoje Kosove tarnauja penki Lietuvos kariai. Bosnijoje ir Hercegovinoje „ALTHEA" Europos pajėgų vadavietėje - vienas Lietuvos karininkas.

 

A. Pliadžio nuotr.

 

2015-11-26 10:32

Kallyellisson

With the bases loaded you struck us out with that anwres!
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media