Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos budėti pradės 2010-aisiais

2009-10-28
image

Spalio 27 d. Pabradės poligone baigėsi Sausumos pajėgų padalinių pasirengimo 2010-aisiais budėti Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinėse pajėgose vertinamosios pratybos.

 

Taikos meto užduočių operacinės pajėgos, kurias sudarys iki 700 karių, buvo suformuotos šiais metais. Operacinių pajėgų funkcijas kasmet keisdamiesi vykdys vis kiti Sausumos pajėgų padaliniai. Pirmojoje pajėgų rotacijoje, kitąmet, budės Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai.

 

Vertinamosios pratybos „Rudens šviesa" užbaigė operacinėse pajėgose budėti priskirtų Sausumos pajėgų padalinių pasirengimą, pradėtą šių metų balandį. Pratybų Pabradės poligone metu buvo vertinama, kaip operacinėse pajėgose 2010 m. budėsiančių skirtingų Sausumos pajėgų padalinių kariai yra pasirengę bendrai vykdyti užduotis. Iš viso pratybose Pabradėje dalyvavo apie 500 karių.

 

Antradienį vykusios svečių ir žiniasklaidos dienos metu Pabradės poligone krašto apsaugos viceministrui Vytautui Umbrasui ir kariuomenės vadui generolui majorui Arvydui Pociui buvo pristatyta pasirengimo budėti eiga ir baigiamųjų pratybų rezultatai.

 

„Taikos meto užduočių operacinių pajėgų suformavimas yra rimtas žingsnis ir signalas, kad Lietuvos kariuomenė ne tik atsakingai vykdo tarptautinius įsipareigojimus, bet ir yra pasirengusi atsakui galimoms grėsmėms šalies viduje," - po pratybų pristatymo sakė kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.

 

Šios operacinės pajėgos esant būtinybei stiprins valstybinės sienos apsaugą, vykdys svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsaugą, jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teiks pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju, kt.

 

Taikos meto užduočių operacinės pajėgos - greitojo reagavimo pajėgos. Iš Sausumos pajėgų padalinių budėti operacinėse pajėgose suformuotas bataliono dydžio vienetas vykdyti operacinių pajėgų užduotis bet kurioje Lietuvos vietoje bus aktyvuojamas per 2-8 valandas.

 

Pajėgas, kurios savo pobūdžiu ir iškeltomis užduotimis yra panašios į NATO greitojo reagavimo pajėgas, ateityje numatoma plėsti didinant karių skaičių, tačiau jos ir toliau bus formuojamos iš motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas", Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Inžinerijos bataliono vienetų vienų metų rotacijos pagrindu. Prireikus pajėgos bus pastiprintos priešlėktuvinės gynybos ir Karinių oro pajėgų pajėgumais.

 

Nuotrauka - Alfredo Pliadžio (KAM)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media