Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2010 - 03) naujienų archyvas

Kariai savanoriai Plungės miesto parke kartu su moksleiviais kėlė inkilus paukščiams
2010-03-20
img

Kovo 19 d. Plungės miesto parke šalia Oginskių dvaro vyko kariuomenės ir Plungės moksleivių renginys „Dovanokime paukščiui namus“. Ši akcija – graži Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės (Klaipėda) karių ir moksleivių bendradarbiavimo tradicija, kuri tęsiasi jau trečius metus.

null
Kariuomenė pagerbs kario, paskutinio Lietuvos partizano, veikusio Aukštaitijoje, atminimą
2010-03-20
img


Kovo 21 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dalyvaus paskutinio veiklaus Lietuvos partizano, veikusio Aukštaitijoje,  Antano Kraujelio žūties 45-ųjų metinių minėjime Papiškių kaime (Utenos r.).

null
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai savaitę praleido Karo akademijoje
2010-03-20
img

Kovo 15-19 d. vyko studentų ir kariūnų mainai tarp Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos.
 
Savaitę tarp kariūnų Karo akademijoje praleido trylika Vilniaus universiteto studentų. Jaunuoliai mokėsi žygiuoti ir klausyti komandų, lankė paskaitas, susipažino su kariniais dalykais. Teko jiems ir veidus dažyti, ir taktikos mokslų paragauti. Ankstus kėlimasis, mankšta, tvarkos palaikymas ir griežta dienotvarkė – prie to taip pat teko prisitaikyti. Studentai su viskuo susidorojo puikiai.

null
Klaipėdoje – naujojo Karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo P14 inauguracijos ir vardo suteikimo ceremonija
2010-03-20
img

Vaizdo medžiaga

Kovo 20 d. Kruizinių ir karo laivų terminale Klaipėdoje vyko iškilminga naujojo Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo P14 inauguracijos ir vardo suteikimo ceremonija, šia švente taip pat buvo paminėta sėkminga Lietuvos kariuomenės trijų patrulinių laivų įsigijimo iš Danijos kariuomenės projekto pabaiga.

null
Apdovanoti geriausių mokinių tiriamųjų darbų apie karo aviaciją konkurso dalyviai
2010-03-19
img

Kovo 18 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko VIII mokinių konferencija „Plieno sparnai“, skirta Lietuvos karo aviacijos 91-osioms metinėms paminėti.

null
Lietuvos karių stovykloje Afganistane įamžintas srž. A. Jarmalavičiaus atminimas
2010-03-19
img

Kovo 18 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, lankydamasis Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane, atidengė memorialinę lentą prieš beveik dvejus metus čia žuvusiam Lietuvos kariui seržantui Arūnui Jarmalavičiui atminti.   

null
Rengiamos Baltijos bataliono pratybos „Sumanus erelis 2010“
2010-03-19
img

Baltijos batalionas suformuotas 2007 metais iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos karių. Didžioji dalis trišaliam junginiui priskirtų Lietuvos karių yra iš Algirdo bataliono. BALTBAT vadovauja Lietuva.

null
Japonijos Vyriausybė skirs lėšų naujiems vystymosi projektams Goro provincijoje
2010-03-18
img

Kovo 17 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane Japonijos ir vietos nevyriausybinės organizacijos „Moterų balsas“ atstovai pasirašė sutarimą dėl bendradarbiavimo įgyvendinant profesinio rengimo centro Čagčarane ir mažosios hidroelektrinės viename iš provincijos kaimų statybos projektus.

null
Birutės batalione vyko kuopų kovinio rengimo pratybos
2010-03-18
img

Kovo 17–18 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono 1-osios ir 2-sosis kuopų kariai dalyvavo taktinėse lauko pratybose „Tamsa" ir „Pavasario vėjas". Pratybomis baigėsi šiųmetinio bataliono kolektyvinio kovinio rengimo plano pirmasis etapas.

null
Numalšinti Čagčarano kalėjime kilę neramumai
2010-03-18
img

Kovo 18 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai suteikė paramą provincijos policijai malšinant Čagčarano kalėjime kilusias kalinių riaušes.

Pasak Afganistano nacionalinės policijos pareigūnų, neramumai kilo dėl kalinių nepasitenkinimo vieno iš suimtųjų, nuteisto mirties bausme už žmogžudystę, išgabenimu į kitą įkalinimo įstaigą.

null
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media