Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai po darbų dalyvavo kovinio rengimo pratybose

2011-05-31
image

Po savaitės darbų - neįprastas laisvalaikis - dvi dienos gamtoje, dozė lietaus, klaidžiojimai miškuose su kompasu ir pabaigai - tikrų granatų mėtymas. Praėjusį savaitgalį, gegužės 28-29 d., Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovos apygardos 801-os kuopos kariai dalyvavo kovinio rengimo pratybose, kurių metu treniravosi mėtyti granatas ir gerino orientavimosi vietovėje įgūdžius. Kuopoje tarnauja kariai savanoriai, kurie darbo dienomis studijuoja ir dirba civilinių profesijų institucijose.

 

Daugiausia emocijų kariams savanoriams Generolo Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centro Pabradės poligone (Švenčionių r.) kėlė būtent užsiėmimai su granatomis. KASP 801-os kuopos kariai atliko dviejų tipų granatų - imitacinių ir kovinių-puolamųjų - mėtymų pratimus.

 

„Granatų mėtymas - viena iš sudedamųjų savanorių kovinio rengimo dalių. Manau, kad kariai įgijo patirties, taip pat patyrė nemažai emocijų jausdami ir sprogimo bangą, ir garsą", - sakė šių pratybų vadovas ir KASP 801-os kuopos vado pavaduotojas kapitonas Edvardas Mankus. Pasak karininko, šių pratybų rezultatai geri - dauguma karių užduotis įvykdė.

 

Patys kariai, išgirdę teigiamus rezultatus, juokavo, kad „nebe reikalo esame „krepšinio šalies" piliečiai - net granatas mėtome taikliai". Tokie pastebėjimai vyravo jau po pratybų, o jų metu dominavo susikaupimas.

 

Kuopa buvo padalinta į kelis skyrius, kiekvieno skyriaus kariai savanoriai ėjo į apkasus ir pasikeisdami atliko pratimus. KASP 801-os kuopos intendantas vyresnysis seržantas Jonas Sadauskas išduodavo saugiklį ir granatą, o apsiginklavę kariai kartodavo „kovinę granatą gavau, apžiūrėjau". Vėliau kariai sprogdiklį sujungdavo su granatos korpusu, sušukdavo „Granata!", atlikdavo metimą, o po trijų sekundžių nugriaudėdavo galingas sprogimas. Anot pratybose dalyvavusių karių, „sėdint apkase kartais iš dangaus byrėdavo ir smėlis".

 

„Nežinau, kaip kitiems, bet man asmeniškai laikyti rankoje kovinę granatą nebuvo itin jauku, nors tai dariau ne pirmą kartą ir puikiai žinau, kaip su ja elgtis. Čia galioja ta pati taisyklė kaip ir su šautuvu - prie ginklo reikia priprasti ir susidraugauti", - sakė KASP 801-os kuopos eilinis Šarūnas Šlajus.

 

„Laikydamas rankose kovinę granatą suvoki, kad mažiausia klaida gali kainuoti tavo ir instruktoriaus gyvybę, tad susikaupi ir viską darai tiksliai taip, kaip instruktavo", - kalbėjo vyresnysis eilinis Tomas Bikelis.

 

„Įspūdžiai yra neišdildomi! Kovinių granatų mėtymo pratybos - pirmosios mano karinėje tarnyboje ir tikras savęs išbandymas. Anksčiau man teko mėtyti imitacines granatas, bet kai rankoje laikai kovinę granatą, tai tada jauti didžiulę atsakomybę ne tik už save, bet ir visus kuopos karius", - sakė daugiau nei pusmetį KASP tarnaujantis jaunesnysis eilinis Ramūnas Tolvaiša.

 

„Per bazinį kario kursą mėčiau granatas, bet tokių pratybų metu atsakomybės tikrai daugiau. Aiškios instruktoriaus komandos labai padeda, tuomet telieka jas tiksliai vykdyti. Šaunios pratybos", - mano j. eil. Edgaras Glušnevas.

 

„Jaudulys? Truputį gal ir buvo, bet laukiau tokių pratybų ir tokio momento. Koviniai mokymai - tai vienas iš daugelio dalykų, kodėl aš tapau savanoriu", - sakė j. eil. Eimantas Norkūnas.

 

KASP 801 kuopa suformuota 2005 metais, o joje tarnauja kariai, kurių civilinių darbų spektras labai platus - nuo informacinių technologijų specialistų iki bankininkų. Kariai savanoriai karinių dalykų mokosi savaitgaliais. Mokymai, priklausomai nuo karių kovinio pasirengimo, vyksta nuo 20 iki 30 parų per metus.


 

Tekstas ir nuotraukos - Laimio Bratiko (KASP)

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media