Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Pratybose „Gintarinė viltis 2011” dalyvaus apie 2, 2 tūkst. dalyvių, iš jų apie pusė tūkstančio – atstovai iš užsienio šalių

2011-06-06
image

Birželio 13 d. Lietuvoje prasidėsiančiose ir dvi savaites vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2011" (angl. „Amber Hope 2011") dalyvaus apie 2 200 karių iš devynių valstybių, daugiau kaip pusė tūkstančio pratybų dalyvių - svečiai iš užsienio.

 

Mokymuose, kurie vienu metu vyks Pabradės poligone ir Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, dalyvaus kariai ir civiliai iš septynių NATO šalių narių - Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Norvegijos bei dviejų Partnerystės taikos labui programoje (angl. Partnership for Peace) dalyvaujančių šalių NATO partnerių - Gruzijos ir Suomijos. Planuojama, pratybų stebėti atvyks atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Kazachstano, Moldovos ir Ukrainos karinių pajėgų.

 

Estija į šių metų pratybas delegavo vieną pėstininkų kuopą, šešis štabo karininkus ir du atstovus į pratybų vertintojų grupę, - iš viso 130 atstovų.

 

Gruzijai atstovaus trys štabo karininkai.

 

JAV, kaip ir į ankstesnes Lietuvoje rengiamas pratybas delegavo Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karius. Šiais metais pratybose dalyvaus apie 50 amerikiečių, iš kurių didžiausia dalis - viešųjų ryšių, administracijos, ryšių ir medicinos specialistai.

 

Kanada į šių metų pratybas atsiųs apie tuziną karių, turinčių misijų Afganistane patirties.

 

Kaimynai latviai pratybose dislokuos tris štabo karininkus ir vieną pėstininkų būrį, sudarytą iš Savanorių pajėgų karių.

 

Lenkijai pratybose atstovaus aštuoni, Norvegijai - du štabo karininkai.

 

Iš pratybose dalyvausiančių užsienio šalių šiais metais daugiausiai karių delegavo Suomija. Ji skyrė pratybų direktoriaus pavaduotoją, vadą vienam iš dviejų per pratybas veiksiančių, iš skirtingų šalių karių suformuotų, tarptautinių batalionų, apie 270 suomių karių, kurie bus priskirti abiem batalionams, bei atstovus į skirtingus pratybų štabo skyrius.

 

Mokymuose dalyvaus daugiau nei 1600 Lietuvos karių bei civilių. Daugiausiai karių atvyks iš Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono. Jie pratybų metu sudarys antrojo tarptautinio bataliono pagrindą. Įvairiuose pratybų struktūros elementuose Lietuvai atstovaus visų Lietuvos kariuomenės pajėgų - Sausumos, Oro, Jūrų ir Specialiųjų operacijų - kariai.

 

Šiais metais per pratybas su Lietuvos bei užsienio kariais patirtimi dalysis ir Lietuvos Viešojo saugumo tarnybos specialistai. Dalis jų veiks pratybų Mokymo komandos, kiti - antrojo tarptautinio bataliono sudėtyje.

 

Nuo 1997 m. Lietuvoje rengiamose pratybose „Gintarinė viltis" dalyvauja Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijos atstovai. Šiais metais jie kartu su Tarptautinio raudonojo kryžiaus komiteto (angl. International Committee of the Red Cross, ICRC) atstovais tariamo konflikto rajone ieškos dingusių asmenų, teiks humanitarinę pagalbą nukentėjusiesiems, stebės, kaip laikomasi tarptautinės humanitarinės teisės, vykdys derybas, rūpinsis sulaikytaisiais, kt.

 

Nuo 1995 m. Lietuvoje organizuojamomis pratybomis „Gintarinė viltis" siekiama gerinti NATO ir Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančių šalių karinių padalinių sąveiką rengiantis dalyvauti bendrose atsako į krizes operacijose, stiprinti NATO ir Aljanso partnerių karinį bendradarbiavimą. Pratybose „Gintarinė viltis 2011" taip pat bus tobulinamas ir vertinamas Lietuvos kariuomenės pasirengimas vykdyti priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstančioms pajėgoms.

 

Atsako į krizes operacijos - įvairiapusės ne penktojo (kolektyvinės gynybos) NATO straipsnio operacijos, apimančios politinę, karinę ir civilinę veiklą, kuri inicijuojama ir vykdoma vadovaujantis tarptautine teise, siekiant konflikto prevencijos, išspręsti jau kilusį konfliktą ar suvaldyti krizę. Šios operacijos gali būti vykdomos ir humanitarinės veiklos tikslais, įgyvendinant Aljanso tikslus.

 

Pratybų „Gintarine viltis 2011" atsako į krizes operacijų, turinčių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos mandatą, scenarijus sukurtas atsižvelgiant į pastarųjų metų Lietuvos ir kitų šalių karių patirtį dalyvaujant tarptautinėse operacijose Irake, Afganistane ir Somalyje.

 

Pastarąjį kartą pratybos „Gintarinė viltis" vyko 2007 metais Klaipėdoje.

 

Šių metų pratybas planuoja ir joms vadovaus Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas.

 

Pastaba žiniasklaidai: Kontaktinis asmuo žiniasklaidai su pratybomis susijusiais klausimais - pratybų Žiniasklaidos operacijų skyriaus vadovas kapitonas Mindaugas Neimontas, mob. 8 640 45 380, el. paštas: [email protected]

 

Pratybų metu žiniasklaidos atstovai kviečiami atvykti į pratybų vietą Pabradės poligone. Žurnalistams bus sudarytos sąlygos susitikti su pratybų dalyviais, susipažinti su karių gyvenimo sąlygomis pratybose, stebėti pratybų užduotis. Birželio 22 d. pratybose Pabradės poligone rengiama Svečių ir žiniasklaidos diena.

 

Žurnalistai, norintys dalyvauti Svečių ir žiniasklaidos dienoje arba atvykti stebėti pratybų kitu laiku, turėtų iš anksto užsiregistruoti ir suderinti atvykimo laiką su pratybų Žiniasklaidos operacijų skyriaus vadovu mob. 8 640 45 380 arba el. paštu: [email protected]

 

Užsienio žiniasklaidos atstovai, norintys atvykti stebėti pratybų, papildomai turėtų gauti Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento išduodamą leidimą (akreditaciją). Dėl leidimo išdavimo žurnalistai turėtų ne vėliau nei prieš savaitę iki apsilankymo kreiptis į Viešųjų ryšių departamentą tel. 3705 2785 208 arba el. paštu [email protected] ir pateikti akreditacijai reikalingus dokumentus. Reikalingų dokumentų sąrašas ir užpildyti reikalingos formos pateiktos Krašto apsaugos ministerijos svetainėje: http://www.kam.lt/en/new.html/.

 

R. Albaičio nuotraukose Lietuvos kariai ruošiasi pratyboms "Gintarinė viltis 2011"

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media