Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Apdovanoti iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai

2011-06-06
image

Fotogalerija

 

Birželio 6 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Rukla, Jonavos r.) iškilmingai sutikti gegužės viduryje misiją Afganistane baigę Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios pamainos (PAG-12) kariai.

 

Sveikindama iš misijos grįžusius karius krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pasidžiaugė, kad iš NATO partnerių girdime, kad mūsų kariai Afganistane yra vertinami, o PAG-12 dėka užmegzti ir toliau plėtojami geri santykiai su Goro provincijos vietos valdžia.

 

„Misiją atlikote puikiai, nes tarnavote ne tik kaip kariai, bet ir kaip žmonės, mokantys rasti bendrą kalbą su kitos kultūros žmonėmis," - sakė ministrė. Ji taip pat padėkojo karių artimiesiems, be kurių paramos, pasak ministrės, ši misija nebūtų buvusi tokia sėkminga.

 

Ministrė taip pat pasveikino karius su birželio 6-ąja, kuri yra ypatinga šventė Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas". Jai priklauso ir daugelis iš Afganistano grįžusių karių. „1992 m. brigadai suteiktas Geležinio Vilko vardas, ir nuo to laiko brigada - mūsų kariuomenės stuburas. Nuoširdžiai jumis didžiuojuosi," - sakė krašto apsaugos ministrė.

 

Kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius sveikindamas sėkmingai iš misijos grįžusius karius pasidžiaugė profesionaliu PAG-12 karių atkirčiu priešiškoms pajėgoms, bandžiusioms apšaudyti PAG-12 stovyklą jų misijos pradžioje. „Žinojom, kur jus siunčiame. Žinojom, kad nebus lengva", - sakė kariuomenės vadas. „Didžiuojuosi jumis ir sveikinu su „Geležinio Vilko" diena".

 

Kariuomenės vadas taip pat padėkojo karių artimiems, rėmusiems karius mintimis, laiškais.

 

Iškilmingoje rikiuotėje krašto apsaugos ministrė ir kariuomenės vadas kariams įteikė medalius „Už tarptautines operacijas", Algirdo bataliono kovinę vėliavą paženklino pasidabruotu ženklu ir plokštele, žyminčiais, kad ši vėliava kartu su PAG-12 Lietuvos karių pamaina nuo 2010 metų lapkričio iki šių metų gegužės vidurio dalyvavo tarptautinėje misijoje Afganistane.

 

PAG-12 buvo suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu, kuris jau dukart dalyvavo pusmečio misijoje Afganistano Goro provincijoje.

 

Ceremonijoje taip pat dalyvavo laikinai vykdantis Sausumos pajėgų vado pareigas pulkininkas Sergejus Draščiukas, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis. Pasveikinti karius taip pat atvyko JAV gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas David B. Millner, Lietuvos karinių pajėgų ir dalinių vadovybė, karių artimieji ir kiti svečiai.

 

Lietuvos vadovaujama PAG Gore - bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis - padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

 

Šiuo metu Gore tarnauja tryliktoji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro kariai iš Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono.

 

Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

 

***

Karinio vieneto vėliava iškilmingoje rikiuotėje yra ženklinama kariniam vienetui sugrįžus iš operacijos ar baigus budėjimą. Kovinė vėliava ženklinama juosta (krašto apsaugos sistemos medalio ,,Už tarptautines operacijas" kaspino spalvų austa juosta, prie kurios yra tvirtinamas ženklas ir plokštelė), ženklu (bronziniu, pasidabruotu ar paauksuotu, nurodančiu operacijos pobūdį) ir plokštele (atitinkamo metalo plokštele, kurioje pateikiama informacija apie operacijos pavadinimą, vietą ir trukmę). Karinio vieneto vėliava ženklinama paauksuotu ženklu ir plokštele, jeigu karinis vienetas dalyvavo kolektyvinės gynybos operacijoje, pasidabruotu ženklu ir plokštele už dalyvavimą kitose tarptautinėse operacijose, bronziniu ženklu ir plokštele - už budėjimą NATO ir Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgose. Ženkluose pavaizduoti sukryžiuoti kalavijai simbolizuoja kovą, ąžuolo lapai - stiprybę ir šlovę.

 

Daugiau informacijos: kapitonas Ainaras Jonaitis, mob. tel. 869936793; el. paštas [email protected]

Alfredo Pliadžio nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media