Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės vadas lankėsi pajūryje

2011-06-04
image

Birželio 3 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius lankėsi Klaipėdoje ir Palangoje, kur susitiko su šių miestų merais bei Klaipėdos Baltijos gimnazijos gimnazistais. Jis taip pat aplankė ir Klaipėdos įgulos karininkų ramovę.

 

Susitikęs su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku gen. mjr. A. Pocius aptarė NATO krovinių gabenimo per Klaipėdos uostą, Kairių poligono reikalingumo kariuomenei klausimus bei pristatė jau šį mėnesį Lietuvoje vyksiančias tarptautines karines pratybas "Gintarinė viltis".

 

Susitikime su Palangos miesto savivaldybės meru Šarūnu Vaitkumi kariuomenės vadas pristatė dvi Lietuvos kariuomenės siūlomas iniciatyvas. Pirmoji yra Palangoje pastatyti paminklą Žemaitijos savanoriams, kuriam Lietuvos kariuomenės karininkai jau yra pradėję rinkti lėšas, o antroji - įamžinti Lietuvos rezistencijos ryšių su Švedija 1945-1949 m. atminimą Šventojoje.

 

„Lietuvos rezistencijos ryšiams su Švedija atminti šių metų rugpjūčio mėnesį yra planuojamas pastatyti paminklinis akmuo Šventosios miesto paplūdimyje bei ruošiamasi atlikti simbolinį istorinį žygį Baltijos jūra nuo Gotlando salų iki Šventosios miesto," - sakė gen. mjr. A. Pocius.

 

Prisidėdamas prie Lietuvos mokyklose vykstančio projekto „Drąsinkime ateitį" gen. mjr. A. Pocius susitiko su Klaipėdos Baltijos gimnazijos auklėtiniais ir pasakojo kaip jis tapo kariuomenės vadu, su kokiais iššūkiais gyvenime jam teko susidurti. Vėliau pristatė dabartinės Lietuvos kariuomenės aktualijas, karo tarnybos ypatumus ir įvairias galimybes atrasti save kariuomenėje. Gen. mjr. A. Pocius pasakojo vaikams apie patriotizmą, apie pareigą Tėvynei ir visiems linkėjo surasti sau tinkamą kelią.

 

Lankydamasis Klaipėdos įgulos karininkų ramovėje įkūrimo proga gen. mjr. Arvydas Pocius įteikė simbolinį varpą jos viršininkui atsargos pulkininkui leitenantui Leonui Stonkui. Varpas pagamintas iš 105 mm artilerijos sviedinio tūtos.


Pajūryje gen. mjr. A. Pocius dar aplankė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomąjį batalioną, susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais ir dalyvavo Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos Klaipėdos skyriaus naujų narių įšventinimo ceremonijoje.

 

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, tel.: (8~5) 278 5091, mob. tel.: 8 682 25 359
Nuotraukos: A. Pliadžio, kpt. D. Bernoto ir kpt. ltn. A. Brenciaus.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media