Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės dalinius tikrina Baltarusijos ginkluotės inspektoriai (PAPILDYTA)

2011-06-03
image

Birželio 1-4 dienomis Baltarusijos ginkluotės kontrolės kariniai ekspertai lankosi Lietuvos kariuomenės daliniuose, kur atlieka numatytų rajonų inspekciją pagal 1999 m. Vienos dokumentą. Keturi Baltarusijos atstovai vizito metu numatę patikrinti Motorizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotąjį pėstininkų batalioną, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką, Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) štabą ir KOP Aviacijos bazę.

 

Birželio 1 d. Baltarusijos atstovai vizitavo Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose. KOP atstovai svečius supažindino ir papasakojo apie pajėgų ir Aviacijos bazės veiklą ir funkcijas. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse šiuo metu vykdančio Prancūzijos karinių oro pajėgų junginio vadas pulkininkas leitenantas Bruno Cunat pristatė pačią misiją ir jos svarbą. Po Aviacijos bazės apžiūros, Baltarusijos ginkluotės ekspertai buvo skraidinami transportiniu-keleiviniu lėktuvu An-2 ir atliko numatytų rajonų Lietuvoje inspekciją „iš viršaus".

 

Birželio 2 d. Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspekcijos grupė Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione atliko numatyto rajono inspekciją.

 

Mindaugo bataliono kariai Baltarusijos kariniams ekspertams surengė pranešimus apie dalinį, taip pat supažindino ir aprodė karių naudojamą ginkluotę ir techniką.

 

Baltarusijos verifikatoriai stebėjo Mindaugo bataliono pėstininkų kuopos karių veiksmus pratybų metu, pažeistos technikos evakuavimo eigą, naujoje bataliono šaudykloje išbandė lengvuosius automatinius šautuvus G-36.

 

Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

 

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų.

 

Šiais metais tai bus pirmasis Baltarusių vizitas Lietuvoje. Balandžio mėnesi Minske vyko dvišalio bendradarbiavimo aptarimo susitikimas, kuriame buvo pasirašytas susitarimas dėl pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių. Taip pat balandį Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės inspektoriai lankėsi Baltarusijos KOP 61-ojoje aviacijos bazėje Baranovičiuose ir 11-ojoe mechanizuotojoje brigadoje Slonime.

 

 

Daugiau informacijos apie vizitą kreiptis į Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginkluotės kontrolės skyriaus atstovą majorą Zbignevą Žuloną, tel. 8 5 278 5279, 8 698 23 612.

 

Nuotraukos - Silvijos Praniauskaitės-Bitinienės (Mindaugo batalionas) ir Antano Gedrimo (KOP AB)

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media