Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės dienos proga Inžinerijos batalione – atvirų durų diena

2011-11-29
image

Lapkričio 23 ir 25 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune vyko Lietuvos kariuomenės 93-ųjų metinių minėjimas. Šia proga buvo organizuojami visuomeniniai ir kultūriniai renginiai, iškilmingos rikiuotės metu pasveikinti ir apdovanoti labiausiai tarnyboje pasižymėję kariai.

 

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet bataliono kariai savo įtemptoje dienotvarkėje atrado laiko susitikti su vaikais ir jaunimu. Batalione apsilankyti norinčiųjų skaičius kasmet auga. Šiemet suorganizuotoje Atvirų durų dienoje kariai sulaukė beveik 700 vaikų bei jaunuolių, jų auklėtojų, mokytojų ir tėvelių iš įvairių Elektrėnų, Kauno miesto ir rajono mokymo įstaigų.

 

Bataliono svečiai susipažino su karių tarnybos sąlygomis, apžiūrėjo karinę techniką, išminavimo bei apsaugos nuo ABC (atominis, bakteriologinis bei cheminis ginklas) įrangą, ginkluotę, kario ekipuotę. Su malonumu žiūrėjo 1 inžinerijos kuopos karių sukurtą filmuką apie kuopos mokomąsias pratybas. Itin didelį susidomėjimą svečiams kėlė išminavimo robotas, galintis nuo žemės pakelti  akmenį arba elegantiškai nuo mokytojos peties nuimti šalikėlį. Svečius domino išminuotojo kostiumas bei galimybė patiems apsivilkti neperšaunamą liemenę, užsimauti šalmą ar išmėginti metalo ieškiklį. Eilės norinčiųjų driekėsi prie karių, kurie rankose laikė maskavimo pieštukus. Smagaus juoko buvo stebint, kaip kario žygio kuprinės svorį tikrina ne tik vyresnieji, bet ir patys mažiausieji šventės dalyviai, kurie ūgiu nelabai skyrėsi nuo kuprinės dydžio.

 

Šventinę nuotaiką spinduliavę kariai sugebėjo ja užkrėsti ir bataliono svečius. Ne tik vyresnieji, bet ir darželinukai, pamokyti karių, mėgino eiti rikiuotės žingsniu, uoliai mokėsi kariškos skanduotės žodžių, stengėsi, kad jų atliekama skanduotė būtų garsesnė už visų. Nors rudeniška diena nelepino šiluma, tačiau besiskundžiančių prastu oru nebuvo. Tiems, kuriems teko palūkuriuoti eilėje prie šarvuočio, į kurį panoro įlipti bemaž kiekvienas šventės dalyvis, buvo surengta apšilimo mankšta.

 

Inžinerijos bataliono durys svečiams atveriamos du kartus per metus: pavasarį švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, ir rudenį minint Lietuvos kariuomenės dieną. Kasmet norinčių apsilankyti nemažėja. Ir šiemet, atsisveikinant su bataliono svečiais, kariai sulaukė šiltų padėkos žodžių už nuostabią patirtį. Argi ne malonu būtų išgirsti batalione apsilankiusiuosius sakant: „Dar niekada nebuvome tokioje įdomioje ir linksmoje ekskursijoje“? Į svečių pageidavimą dar kartą apsilankyti batalione kariai atsakė kvietimu užsukti į svečius kitais metais ir pažadu, kad bus ne mažiau įdomu.


Inžinerijos bataliono informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media