Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2011 - 11) naujienų archyvas

Aviacijos bazėje lankėsi Baltijos gynybos koledžo grupė
2011-11-25
img

Lapkričio 24 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje lankėsi Baltijos gynybos koledžo dėstytojų ir klausytojų grupė, vadovaujama koledžo viršininko brg. gen. Meelis Kiili ir kursų viršininko Lietuvos karininko plk. Andrej Boičišin.

null
Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną
2011-11-25
img

Kariuomenės dienos minėjimo renginiai Logistikos valdyboje prasidėjo lapkričio 22 dieną, kai Logistikos valdybos vadas plk. Ovidijus Eitminavičius pasveikino visus susirinkusius su ateinančia profesine švente, palinkėjo sėkmingai pabaigti metus ir įteikė apdovanojimus Logistikos valdybos štabo kariams. Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pavyzdingą tarnybą" buvo apdovanotas vrš. Rolandas Globys, Logistikos valdybos vado vardine dovana - mjr. Virginijus Kleponis,  Logistikos valdybos vado padėka atiteko kpt. Andriui Raziūnui.

null
Karinių jūrų pajėgų štabe vyko Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos pristatymo posėdis
2011-11-25
img
Lapkričio 25 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje vyko Užsienio reikalų ministerijos (URM) inicijuotas Europos sąjungos (ES) Baltijos jūros regiono strategijos pristatymo posėdis, kuriame dalyvavo ES Baltijos jūros regiono strategijos 13-osios prioritetinės srities koordinatorius iš Danijos Bjarke Wiehe Botcheris, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Susisiekimo, Aplinkos apsaugos ir kitų ministerijų ir joms pavaldžių organizacijų atstovai.
null
Kariai ir pasieniečiai bendrų pratybų „Priedanga 2011
2011-11-25
img

Lapkričio 23 d. bendrose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Taikos meto užduočių operacinių pajėgų (TMU) karių pratybose „Priedanga 2011" sulaikytas didelis kontrabandos kiekis.

null
Kariuomenės dienos proga už meilę artimajam, tarnystę visuomenei ir pasiaukojimą įteikti „Lietuvos karžygio“ apdovanojimai
2011-11-24
img

Kariuomenės dienos proga, lapkričio dvidešimt trečiąją, jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos kariuomenė surengė apdovanojimų „Lietuvos karžygys“ ceremoniją. Šio apdovanojimo tikslas – įvertinti karių ir su kariuomene susijusių civilių kilnius poelgius, tarnystę visuomenei, pasiaukojimą.

null
Minint Kariuomenės dieną Šiauliuose pagerbti asmenys, padėję likviduoti orlaivio L39 ZA „Albatros
2011-11-24
img

Šiaulių apskrities įgulos kariniai daliniai 93-ąsias Lietuvos kariuomenės įkūrimo metines paminėjo koncertu ir šventine rikiuote.

 

Lapkričio 23 diena Aviacijos bazėje įvyko iškilminga rikiuotė. Rikiuotėje stovėjo net tik Aviacijos bazės kariai, bet ir Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos komisariato pareigūnai bei civiliai asmenys. Jiems buvo padėkota už suteiktą pagalbą likviduojant orlaivio, patyrusio avariją, padarinius, vykdant nuolaužų ištraukimo operaciją.

null
Patvirtinta nauja tvarka dėl teisės dėvėti karinę uniformą atsargos kariams suteikimo
2011-11-24
img

Spalio mėnesio pabaigoje krašto apsaugos ministro įsakymu patvirtinta nauja tvarka dėl teisės dėvėti karinę uniformą iškilmingomis progomis atsargos kariams suteikimo.

 

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas numato, kad krašto apsaugos ministras, išleisdamas karį į atsargą, gali jam suteikti teisę iškilmingomis progomis dėvėti kario uniformą su atsargos kario skiriamaisiais ženklais.

null
Baltijos oro erdvėje dešimtą kartą vyko NATO karinių oro pajėgumų treniruotė
2011-11-24
img
Lapkričio 21-22 d. Baltijos šalyse dešimtą kartą vyko NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine (Vokietija) rengiama Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė. Šia treniruote siekiama pademonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą.
null
Lietuvos kariuomenės 93-osioms metinėms: monografija „Pasitikėjimo kultūros link: Lietuvos kariuomenės įvaizdžio formavimo galimybės“
2011-11-24
img

Lietuvos kariuomenė buvo ir yra savo tautos ir valstybės idealų puoselėtoja. Ar transformuota moderni nūdienos Lietuvos kariuomenė atspindi tautinės valstybės idealus ir lūkesčius, ar išlieka kariuomenės siekiamybė palankaus tautos vertinime, ar Lietuvos kariuomenėje priimtina vertybių visuminė konsolidacija, siekiamybėje formuojant palankiausias įvaizdžio formavimo sąlygas, – šiuos ir kitus Lietuvos kariuomenės įvaizdį, kaip socialinį-psichologinį fenomeną, jo prigimtį ir valdymo (administravimo) būdus privalu išstudijuoti įvaizdžio kūrimo pradininkų teoriniais aspektais ir šiuolaikinėmis naujomis teiktimis ir modelių paieška.

null
MPB „Geležinis Vilkas“ kariai įvairiais renginiais paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną
2011-11-24
img

Šios savaitės dienomis Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės ir jai priskirtų batalionų kariai paminėjo 93- ąsias atkurtos Lietuvos kariuomenės metines. Skirtinguose Lietuvos regionuose dislokuoti Brigados padaliniai organizavo įvairius renginius skirtus šiai šventei.


Kariuomenės dienos renginiuose spinduliavo pakili ir šventiška nuotaika. Brigadoje ir jos padaliniuose lankėsi vaikų ekskursijos iš įvairių Lietuvos ugdymo institucijų, kurių metu jie turėjo galimybę supažindinti su MPB „Geležinis vilkas" vykdoma veikla, turima technika ir ginkluote, pabendrauti su kariais.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media