Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Panevėžyje apdovanoti iš Afganistano grįžę Lietuvos kariai

2011-11-29
image

Lapkričio 29 d. Panevėžyje, Laisvės aikštėje iškilmingai sutikti ir apdovanoti misiją Afganistane baigę kariai - Goro provincijos atkūrimo grupės tryliktoje pamainoje (PAG-13), Goro provincijoje veikiančios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės antroje pamainoje ir įvairiuose NATO tarptautinės operacijos štabuose Afganistane tarnavę Lietuvos kariai.

 

Iškilmingos rikiuotės metu krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kariams įteikė medalius „Už tarptautines operacijas“, Mindaugo bataliono kovinę vėliavą paženklino pasidabruotu ženklu ir plokštele, žyminčiais, kad ši vėliava kartu su PAG-13 Lietuvos karių pamaina nuo šių metų balandžio iki lapkričio vidurio dalyvavo tarptautinėje misijoje Afganistane. Dalis misiją baigusių karių taip pat buvo apdovanoti medaliais bei padėkos raštais už pasižymėjimą, profesionalumą, bei sumaniai ir pavyzdingai misijos metu vykdytas jiems iškeltas užduotis.
 
Sveikinimo kalboje krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas sveikino karius saugiai ir sėkmingai grįžusius iš pusę metų Afganistane trukusios tarptautinės misijos bei pasidžiaugė, kad šios PAG pamainos kariai pasižymėjo aukštu profesionalumo lygiu ir sėkmingu komandiniu darbu. „Dėkoju jums ir tikiu, jog jūsų atliktas darbas yra labai svarbus Goro provincijos atkūrimo procese, saugumo bei valdžios galių stiprinime. Manau, jūs svariai prisidėjote, kad šiuo metu, Goro provincijos sostinėje Čagčarane jau pradėtas atsakomybės už saugumą perdavimo procesas“, – savo kalboje pabrėžė krašto apsaugos viceministras.

 

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Gintaras Grušas, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Sergejus Draščiukas. Pasveikinti karius atvyko JAV gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Jeffry Jannette, Lietuvos karinių pajėgų ir dalinių vadovybė, Panevėžio miesto valdžios atstovai, karių artimieji ir kiti svečiai.

 

PAG–13 buvo suformuota Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu, kuris jau dukart dalyvavo pusmečio misijoje Afganistano Goro provincijoje.
 
Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
Šiuo metu tarnybą Afganistano Gore vykdo keturioliktoji PAG pamaina suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5–osios rinktinės karių pagrindu. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.


 
Apie kovinės vėliavos ženklinimą


Karinio vieneto vėliava iškilmingoje rikiuotėje yra ženklinama kariniam vienetui sugrįžus iš operacijos ar baigus budėjimą. Kovinė vėliava ženklinama juosta (krašto apsaugos sistemos medalio „Už tarptautines operacijas“ kaspino spalvų austa juosta, prie kurios yra tvirtinamas ženklas ir plokštelė), ženklu (bronziniu, pasidabruotu ar paauksuotu, nurodančiu operacijos pobūdį) ir plokštele (atitinkamo metalo plokštele, kurioje pateikiama informacija apie operacijos pavadinimą, vietą ir trukmę). Karinio vieneto vėliava ženklinama paauksuotu ženklu ir plokštele, jeigu karinis vienetas dalyvavo kolektyvinės gynybos operacijoje, pasidabruotu ženklu ir plokštele už dalyvavimą kitose tarptautinėse operacijose, bronziniu ženklu ir plokštele – už budėjimą NATO ir Europos Sąjungos greitojo reagavimo pajėgose. Ženkluose pavaizduoti sukryžiuoti kalavijai simbolizuoja kovą, ąžuolo lapai – stiprybę ir šlovę.
 

Mindaugo bataliono viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Paulius Babilas
Nuotraukos Silvijos Pranauskaitės–Bitinienės

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media