Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kūčių dvasia apjungė tris kariuomenės štabus

2011-12-23
image

Gruodžio 23 d. kaimyniniai Lietuvos kariuomenės štabai - Sausumos pajėgų vadovybės (SPV), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabai ir Mokymo ir doktrinų valdybos (MDV) - drauge paminėjo Kūčias. Minėjimu siekta skatinti štabų karių ir darbuotojų sielovadą, lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir vidinę komunikaciją.

 

Renginio pradžioje minėtų štabų kariai ir darbuotojai susirinko KASP štabe esančioje Gen. J. Žemaičio vardo salėje, kur tikrąją Kūčių bei Kalėdų prasmę jiems priminė Sausumos pajėgų kapelionato vyresnysis kapelionas majoras Remigijus Butkevičius. „Kalėdos – tai mokėjimas pasidžiaugti kitu žmogumi, mokėjimas pasakyti ačiū, mokėjimas atverti širdį. Kalėdos – tai vienas iš gyvenimo paradoksų, kai Dievas tampa vienu iš mūsų, tai ramybės, kuri yra mūsų gyvenimo pagrindas, šventė. Linkiu visiems išmokti atleisti kitam bei priimti kito atleidimą“, – aiškindamas Kalėdų prasmę susirinkusiems sakė kapelionas.

 

Po kapeliono sveikinimo, renginį tęsė Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“. Ansamblio nariai ne tik džiugino renginio dalyvius savo autentiška muzikine programa, bet ir nuotaikingais tarmiškais pasakojimais supažindino juos su kai kuriais senoviniais lietuvių Kūčių papročiais.

 

Galiausiai, po koncerto trijų štabų nariai susibūrė prie bendro Kūčių stalo. Čia Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas padėkojo visiems už nesavanaudišką ir ištikimą tarnybą, palinkėjo kariams ir jų šeimoms ramybės ir džiaugsmingų artėjančių švenčių. Kapelionas majoras R. Butkevičius sutelkė visus bendrai maldai, palaimino vaišes ir pakvietė pasidalinti Kalėdaičiais.

 

Taktinio lygmens administracinis Sausumos pajėgų vadovybės štabas padeda Sausumos pajėgų vadui priimti sprendimus ir juos įgyvendinti rengiant Sausumos pajėgų karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose, užtikrinant efektyvų Sausumos pajėgų vienetų administravimą, jų kovinį rengimą ir kovinę parengtį. Taktinio lygmens KASP štabas padeda KASP vadui priimti ir įgyvendinti įvairius sprendimus, susijusius su karių savanorių parengimu Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. MDV skirta organizuoti, administruoti ir koordinuoti krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, rengimą vykdyti taikos ir karo meto užduotis.

 

Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media