Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariai savanoriai baigė prieštankinių ginklų naudotojų kursą

2012-01-30
image

15 karių savanorių iš trijų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) rinktinių baigė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (SP JL MC) surengtą granatsvaidžio „Carl Gustaf" ir beatošliaužio pabūklo PV-1110 naudotojo kursą. 10 dienų kursas šiame mokymo centre organizuotas pirmą kartą ir vyko Rukloje ir Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje.

 

„Kariams savanoriams motyvacijos ir smalsumo netrūko. Pagrindiniai šio kurso akcentai - ginklo valdymo žinios ir psichologinis pasirengimas. Pirmas šūvis visus priverčia jaudintis, bet per kelis metus nepasitaikė nei vieno kario, kuris atsisakytų tai padaryti",- sakė SP JL MC ekspertas štabo seržantas Vidas Čeikus.

 

Kurso metu kariai susipažino su 84 mm granatsvaidžiu „Carl Gustaf M3/M2", ginklo priežiūra šaudymo padėtimis, šaudmenų tipais ir kita. Pristatant PV-1110 beatošliaužį pabūklą instruktoriai akcentavo kovines šio ginklo savybes, šaudmenų tipus, priežiūrą, šaltą pabūklo įšaudymą ir kitus specifinius dalykus.

 

„Prieštankiniai vienetai atsiduria lyg ieties smaigalyje - jiems tenka stabdyti galingą priešo techniką, todėl svarbu, kad tokiame kurse dalyvaujantys kariai išmoktų, kaip teisingai pasirinkti pozicijas, žinotų, kokios yra ginklų galimybės, kad galėtų efektyviai grumtis su šarvuotu priešu. Kariai turės įgytus įgūdžius tobulinti rinktinėse ir prieštankinių vienetų pratybose", - sakė KASP vyriausias puskarininkis seržantas majoras Darius Masiulis.

 

Pasak KASP vyriausiojo puskarininkio, smagu buvo po kurso matyti geras karių savanorių nuotaikas ir girdėti gerus atsiliepimus apie neetatinių instruktorių ir SP JLMC ekspertų darbą.

Ginklų naudotojo kurse daugiausia karių savanorių - septyni - dalyvavo iš KASP Dainavos apygardos 1-os, 6 - iš KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės. Du kariai atvyko iš KASP Didžiosios apygardos 8-osios rinktinės.

 

"Kursas intensyvus ir teko nemažai mokytis - per 10 dienų susipažinome su dviem ginklais. Mano simpatijos - granasvaidžiui „Carl Gustaf". Ypač patiko šaudyti, nes šis ginklas taiklus ir kaip tokių gabaritų, labai galingas", - sakė jaunesnysis eilinis Povilas Aleksa iš KASP Dainavos apygardos 1-os rinktinės 109 kuopos.

 

„Man buvo įdomu, kadangi turėjome gerą galimybę pamatyti ir išbandyti naujus ginklus. Dabar grįžtame į savo kuopas kaip prieštankinių ginklų specialistai ir lauksime pratybų, kuriose būtų galimybė vėl paimti šiuo ginklus į rankas", - sakė jaunesnysis eilinis Adolfas Petrauskas iš KASP Žemaičių apygardos 3-sios rinktinės 304 kuopos.

2012 m. dar vyks trys granatsvaidžio "Carl Gustaf" ir beatošliaužio pabūklo PV-1110 naudotojų kursai kariams savanoriams.


A. Pliadžio (KAM) ir L. Bratiko (KASP) nuotraukos

2015-11-26 12:53

Bagus

Heck yeah this is exltcay what I needed.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media