Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Afganistano Goro provincijos policininkai sėkmingai baigė eilinį bazinį patrulio kursą

2012-02-09
image

Vasario 9 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane įsikūrusioje provincijos policijos būstinėje Lietuvos vadovaujamos policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG) kariai įteikė pažymėjimus policijos bazinį patrulio kursą baigusiems 63 Goro policininkams.

Šešių savaičių trukmės kursuose policininkams buvo perduotos teorinės ir praktinės žinios, kurios yra itin svarbios jų tolimesnei tarnybai Afganistano policijoje. Šių kursų metu Lietuvos ir JAV instruktoriai mokė svarbiausių policijos taktikos žinių, pirmosios pagalbos pagrindų, kovos su improvizuotais užtaisais ir kovinio šaudymo praktikos. Teorinių užsiėmimų metu Goro provincijos policininkai buvo mokomi teisės, religijos ir kultūros ir gramatikos pagrindų.

Organizuojant bazinio patrulio kurso rengimą, POMSG itin glaudžiai bendradarbiauja su Goro provincijos policijos vadovybe ir siekia, kad kursuose dalyvautų kuo daugiau kursantų iš tolimesnių Goro rajonų, kurie kursų metu įgytas žinias panaudotų grįžę į rajoną, kuriame tarnauja ir taip skatintų visos provincijos policininkų profesionalumą.

Vienas iš svarbiausių POMSG veiklos Gore tikslų yra savarankiškos provincijos policijos paruošimas, todėl ypatingas dėmesys skiriamas afganistaniečių instruktorių atrankai ir parengimui. Kiekvieno kurso metu, afganistaniečiai instruktoriai prisiima vis daugiau atsakomybės ruošiant kolegas policininkus.

Policijos operacinės mokymo grupės trečioji pamainoje tarnauja iš Lietuvos ir JAV kariai, kuriems vadovauja pulkininkas leitenantas Ričardas Pocius.

Nuo 2011 metų pradžios Goro provincijoje veiklą vykdanti POMSG paruošė jau 297 bazinio patrulio kurso policininkus, taip pat organizavo bazinius pirmosios pagalbos, oro uosto apsaugos, karininko ir seržanto kursus. Be kursų organizavimo, POMSG padeda Goro provincijos policijai planuoti operacijas ir remia jų vykdymo metu.

Straipsnio autorius – vyr. ltn. Martynas Vilimas, nuotraukų autorius – vyr. ltn. Tomas Pakalniškis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media