Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Kariuomenės atstovai dalyvavo NATO rezervo pajėgumų vystymo konferencijoje

2012-02-10
image

Vasario 6-9 dienomis NATO vadavietėje Briuselyje (Belgija) Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Ramūnas Baronas ir KASP personalo skyriaus viršininkas majoras Saulius Gražulevičius dalyvavo plenarinėje nacionalinio rezervo pajėgumų komiteto (National Reserve Force Committee, NRFC) žiemos sesijoje.

Konferencijos metu buvo aptartos NATO aktualijos ir iniciatyvos, tokios kaip išmanioji gynyba, gegužę Čikagoje ( JAV) vyksiančio NATO viršūnių susitikimo temos, nacionalinių rezervo pajėgumų panaudojimo NATO operacijų kontekste galimybės.

NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas Gabor Iklody pristatė iniciatyvas ir pamąstymus dėl ateities saugumo iššūkių, kaip pagrindinius išskirdamas kibernetinę gynybą, energetinį saugumą, pasaulio „griūvančias valstybes" ir saugumo problemas.

„Plenarinę NRFC žiemos sesiją vertinu, kaip puikią galimybę pasidalinti patirtimi su kitomis valstybėmis rezervo pajėgumų valdymo, administravimo, rengimo ir panaudojimo srityje," - sakė KASP štabo viršininkas plk. ltn. R. Baronas.

Daugelyje NATO valstybių rezervo pajėgumai įgauna vis didesnę reikšmę formuojant bendrus nacionalinius gynybos pajėgumus ir formuojant padalinius, skirtus taikos rėmimo operacijoms ir vidinių ekstremalių situacijų valdymui ir likvidavimui užtikrinti.

Valstybių atstovai konferencijos metu pristatė reformas gynybos pajėgumų ir rezervo pajėgumų valdymo ir administravimo srityje. Norvegijos, Olandijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų delegacijų vadovai pristatė savo valstybių patirtį rūpinantis veteranais.

Kitas NRFC štabo karininkų susitikimas planuojama vyks balandžio mėnesį Graikijoje. Jo metu bus ruošiamasi pagrindiniam NRFC vasaros kongresui. Jis vyks liepos 30 - rugpjūčio 2 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje.

NRFC nuotrauka 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media