Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvoje lankosi Norvegijos kariuomenės vadas

2012-02-08
image

Vasario 9 d. su dviejų dienų oficialiu vizitu į Lietuvą atvyko Norvegijos kariuomenės vadas generolas Haraldas Sunde (Harald Sunde). Svečią pasitiko Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Vizito metu numatytas Norvegijos kariuomenės vado susitikimas su  krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, kariuomenės vadu,  kitais kariuomenės atstovais,  apsilankymas Energetinio saugumo centre.

Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė su Norvegijos kariuomenės vadu aptars Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo iniciatyvas ir prioritetus, dvišalį Lietuvos ir Norvegijos karinį bendradarbiavimą, taip pat kalbės apie šalių indėlį į tarptautinius karinius pajėgumus, galimybes bendradarbiauti kovinio rengimo ir mokymo srityse.

Lietuvą ir Norvegiją glaudūs kariniai dvišaliai santykiai sieja gynybos politikos planavimo, mokymų, bendrų projektų srityse. Lietuva siekia išlaikyti ir dar labiau intensyvinti bendradarbiavimą su Norvegija karinėje ir saugumo srityse, kadangi šalys laikosi panašaus požiūrio į transatlantinius santykius, politinius ir saugumo klausimus, šalis taip pat sieja bendra narystė NATO, dalyvavimas bendruose tarptautiniuose forumuose, geografinis artumas. Pastarąjį dešimtmetį kasmet pratybose ir mokymuose Norvegijoje dalyvauja kelios dešimtys Lietuvos kariuomenės Karinių oro, jūrų, sausumos, Specialiųjų operacijų pajėgų, Logistikos padalinių specialistų.

Norvegija buvo pirmoji Vakarų valstybė, dovanojusi Lietuvai ginkluotę. 1994 m. Lietuvai neatlygintinai perduotas pakrančių apsaugos AD-STORM klasės laivas („Dzūkas" P31), kuriam 1998 m. perduota ir 40 mm priešlėktuvinė patranka. 2001 m. iš Norvegijos Lietuvos kariuomenė išsimokėtinai įsigijo dar du tos pačios klasės (AD-STORM) laivus. 2004 m. pasirašytas susitarimas dėl Norvegijos trumpojo nuotolio oro gynybos sistemų RBS-70 perdavimo Lietuvai. 2006 m. balandžio mėn. Lietuva iš Norvegijos įsigijo „Vidar" klasės minininką, buvo apmokyta visa laivo įgula.

A. Pliadžio nuotr.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media