Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2012 - 02) naujienų archyvas

Mindaugo batalione kariai gilina gynybos teoriją
2012-02-23
img

Vasario 21–22 d. Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Pajuostis, Panevėžio r.) buvo surengtas paskaitų ciklas, skirtas atnaujinti ir pagilinti karių žinias apie bataliono ir mažesnių padalinių lygmenyje vykdomus gynybinius kovos veiksmus.

null
Sprogmenų neutralizavimo specialistams ir ne sezono metu darbo netrūksta
2012-02-23
img

Vasario 17 d. apie 9 val. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas gavo pranešimą, kad Gulbinų gyvenvietėje, Šakių rajone, tvarkydami apleistą sodybą darbininkai aptiko daiktą, panašų į sprogmenį, ir apie tai pranešė policijai.

Į įvykio vietą atvykusi Inžinerijos bataliono operatyvinė sprogmenų neutralizavimo grupė nustatė, kad tai II pasaulinio karo sprogmuo - 76 mm artilerijos sviedinys. Kadangi sprogmuo kėlė pavojų saugumui, jis buvo neutralizuotas vietoje.

null
Rengdamiesi misijai Afganistane, kariai grumiasi su „smėlio audromis“
2012-02-23
img

Vasario 20–24 d. misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje besiruošianti penkioliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-15) dalyvauja pratybose „Smėlio audra“, kurios vyksta Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Pratybose štabo ir padalinių valdymo grupių kariai treniruojasi ir įtvirtina įgūdžius veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

null
Kaip kariai drauge su visuomene žiemą iš Viršuliškių varė
2012-02-22
img

Vasario 21 d. Vilniaus Viršuliškių mikrorajone aplink Užgavėnių laužą žiemos išvaryti susibūrė trijų kaimyninių Lietuvos kariuomenės štabų - Sausumos pajėgų vadovybės (SPV), Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) ir Mokymo ir doktrinų valdybos (MDV) - kariai, darbuotojai, jų artimieji ir gausus būrys vilniečių. Renginyje dalyvavo meno kolektyvai iš Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės, Viršuliškių seniūnijos atstovai ir teatro grupės nariai iš Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos.

null
Gedimino štabo batalionas pasirengęs sutikti pavasarį
2012-02-22
img

Vasario 21 d. popietę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai ir darbuotojai kartu su vietinės Visorių bendruomenės ir aplinkinių įstaigų atstovais triukšmingai šventė Užgavėnes.

Šventę kalba pradėjęs bataliono vadas plk. ltn. Gintaras Jurčiukonis paragino visus kuo trankiau išvyti pabodusią žiemą ir pasveikino kaip reta gausiai susirinkusius svečius: pirmiausia savo entuziazmu ir linksmumu šventinę nuotaiką palaikančius mūsų mažuosius kaimynus vaikus, jų mamytes bei tėvelius, Morę į šventę atsivežusias ilgametes bataliono drauges - aktyviąsias merginas iš socializacijos centro, pagal išgales prie šventės organizavimo prisidėjusius aplinkinių įstaigų - Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro darbuotojus, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės ir Štabo bataliono karius bei tarnautojus.

null
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai ruošiasi galimam potvyniui
2012-02-21
img

Kaip ir kiekvienais metais Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas kartu su kitais kariuomenės  padaliniais ir šiemet bus pasiruošęs prireikus teikti pagalbą nuo potvynio nukentėjusioms šalies savivaldybėms ir gyventojams.

Nuo vasario 20 d. 12 Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karių, siekdami pasirengti tinkamai reaguoti į pavasarinio potvynio pasekmes, Kairių poligone (Klaipėdos r.) dalyvauja lauko pratybose. Penkių dienų trukmės pratybose kariai gludins įgūdžius dirbant su amfibijomis PTS-M važiuojant bekele šviesiu ir tamsiu paros metu, taip pat kaip paruošti amfibiją krovinių gabenimui ir kitų pavasarinio potvynio metu pasitaikančių užduočių vykdymui.

null
Karo medicinos tarnyba Valstybės dienos minėjime pagerbė dr. J. Basanavičiaus atminimą
2012-02-20
img

Vasario 15 dieną Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba Kauno įgulos karininkų ramovėje paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną bei pagerbė tautos patriarchą daktarą Joną Basanavičių, kurio vardu pavadinta Karo medicinos tarnyba. Prie renginio aktyviai prisidėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentų ir gydytojų korporacija „Fraternitas Lituanika" bei tautinė lietuvių studentų korporacija „Neo - Lituanika", kurių garbės nariu buvo dr. Jonas Basanavičius.

null
Marijampolėje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
2012-02-20
img

Vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas Marijampolėje prasidėjo Šv. Mišių liturgija „Už Tėvynę" Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po Šv. Mišių Marijampolės įgulos kariškių, šaulių, policijos ir ugniagesių - gelbėtojų bei miestelėnų eisena pajudėjo į J. Basanavičiaus aikštę.

null
Logistikos valdyboje vyko iš misijos Afganistane sugrįžusių karių apdovanojimų ceremonija
2012-02-20
img

Vasario 20 d. Lietuvos kariuomenės Logistikos valdyboje Vilniuje vyko Nacionalinio paramos elemento šeštosios pamainos (NPE-6) karių, sugrįžusių iš misijos Afganistane, sutikimo ir apdovanojimo ceremonija. Ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius, Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai, karių artimieji, kiti svečiai.

null
Spėjama, kad karinio dalinio teritorijoje Marijampolėje į gruntą galėjo nutekėti degalų
2012-02-20

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono teritorijoje Marijampolėje, patikrinus kuro lygį požeminėje degalų saugykloje ir aptikus trūkumą, spėjama, kad į gruntą galėjo nutekėti apie keturios tonos degalų (A 95 markės benzino).

Degalų trūkumas pastebėtas pirmadienį ryte atliekant standartines kuro saugyklų apžiūros procedūras, kurios vykdomos kiekvieną darbo dieną. Paskutinį kartą kuro matavimai saugykloje buvo atlikti penktadienį, vasario 17 d.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media