Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2012 - 02) naujienų archyvas

Lietuvos kariuomenės vadas dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime
2012-02-07
img

Vasario 7 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius išvyksta į Stokholmą (Švediją), kur vasario 8 d. dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime.

Susitikime Lietuvos, Danijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos kariuomenių vadai aptars Baltijos jūros ir Arkties saugumo situaciją, ateities tarptautines karines pratybas, tarptautines operacijas, bendradarbiavimo klausimus siekiant efektyvaus resursų panaudojimo.

null
Brigados „Geležinis Vilkas“ kariai dalyvauja tarptautiniuose mokymuose Danijoje
2012-02-07
img

Vasario 6-9 dienomis Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" vadovybės štabo, batalionų ir jai priskirtų vienetų kariai dalyvauja Danijoje, Haderslevo mieste, vykstančiuose mokymuose, kuriuos rengia Danijos divizija. Mokymų metu kariai tobulina karinių operacijų planavimo tarptautinėje aplinkoje įgūdžius ir rengiasi kovo mėnesį Latvijoje vyksiantiems tarptautiniams štabų mokymams „Raudonasis riteris" (angl. „Red Knight").

null
Vilniuje vyksta pagrindinis NATO mokymo renginys
2012-02-07
img

Vasario 7 d. Vilniuje prasidėjo pagrindinis NATO mokymo renginys – NATO mokymo sinchronizavimo konferencija, kurią kasmet vienoje iš NATO šalių organizuoja Vyriausioji sąjungininkų vadavietė transformacijai (angl. NATO Supreme Allied Command Transformation, SACT). Konferencijos atidaryme dalyvavo SACT vadas generolas Stephane Abrialis (Stephane Abrial), Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir SACT štabo viršininkas generolas leitenantas Karlheinzas Viereckas (Karlheinz Viereck).

null
Afganistane Danijos kontingento sudėtyje tarnybą pradėjo Lietuvos kariuomenės oro atakos valdymo grupė
2012-02-06

Vasario pradžioje Afganistane tarnybą pradėjo motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono antroji oro atakos valdymo grupė (OAVG). Lietuviai Danijos karių kontingento sudėtyje pusmetį tarnaus Afganistano pietuose esančioje Helmando provincijoje.

null
Karo akademijoje susitiko seržantų klubai
2012-02-06
img

Vasario 3 d. vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Seržantų klubo ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Seržantų klubo susitikimas. Taip siekiama stiprinti Lietuvos kariuomenės klubų bendradarbiavimą ir skatinti jų narius dalytis patirtimi bei žiniomis, didinant kareivių, seržantų ir puskarininkių tarnybos prestižą visuomenėje.

null
Lietuvoje vyks kasmetinė NATO organizuojama konferencija
2012-02-03
img

Vasario 7-9 d. Vilniuje vyks kasmetinė NATO mokymo sinchronizavimo konferencija, kurią organizuoja JAV dislokuota Vyriausioji NATO sąjungininkų vadavietė transformacijai (NATO Supreme Allied Command Transformation, SACT). Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau nei 200 atstovų iš NATO šalių ir šalių partnerių.

Lietuvoje vykstanti NATO karinio mokymo konferencija į vieną renginį apjungs keturias su aljanso mokymais ir koviniu parengimu susijusias konferencijas: NATO mokymo ir pratybų planavimo konferenciją, NATO karinio švietimo ir individualaus rengimo konferenciją, NATO karinio mokymo valdymo grupės konferenciją ir NATO karinio švietimo forumą.

null
A. Ramanausko kovinio rengimo centre - kursai Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams
2012-02-03
img

Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (KRC) Nemenčinėje sausio 30 - vasario 9 dienomis pirmą kartą pradėtas Pavienių karių rengimo tarptautinėms operacijoms kursas, skirtas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (VPGT) pareigūnams. VPGT pareigūnai taip pat yra Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos (TPTK) nariai.

null
NATO oro policijos misija Baltijos šalyse: Lietuvos ir užsienio kontingentų bendradarbiavimas
2012-02-03
img

Vasario 3 d. NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys Vokietijos ir Lietuvos karinių oro pajėgų kariai Aviacijos bazėje Šiauliuose žiniasklaidai pademonstravo, kaip vykdydami šią misiją bendradarbiauja misijoje dalyvaujančių užsienio šalių kontingentai ir Lietuvos, kaip priimančiosios šalies, kariuomenės padaliniai.

null
Kariuomenės išminuotojai sunaikino Kaune rastą rankinę granatą F-1
2012-02-02
img

Sausio 30 d. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai gavo pranešimą apie Kaune, J. Bakanausko gatvėje, rastą sprogmenį. Nuvykę į vietą, kariai nustatė, kad rastas sprogmuo yra F-1 rankinė granata (Rusija). Sprogmuo kėlė pavojų aplinkiniams gyventojams, todėl ją kariai saugiai išvežė į Rokų poligoną ir ten neutralizavo.

null
Lietuvos karių patarimai, kaip kovoti su speigu
2012-02-02
img

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba perspėja apie numatomą stichinį reiškinį - speigą. Ne kartą šaltu oru treniravęsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, remdamiesi savo asmenine patirtimi ir Lietuvos ir kitų šalių kariuomenių mokomąja medžiaga, parengė trumpą informaciją apie tai, kad elgtis, kad išvengtumėte ne tik nušalimo, bet ir paprasčiausio sušalimo.

null
 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media