Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dragūnų batalione baigėsi parengtojo rezervo karių mokymai

2013-06-22
image
Birželio 21 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotajame pėstininkų batalione, Klaipėdoje, baigėsi tris savaites trukę parengtojo rezervo karių mokymai. Juose dalyvavę 98 rezervo kariai atnaujino individualius ir veikimo padalinyje įgūdžius. Tai buvo pirmieji šiais metais tokio pobūdžio mokymai Lietuvos kariuomenėje. 
Pirmąją savaitę pratybų dalyviai susipažino su dabartine Lietuvos kariuomenės struktūra, kariniais laipsniais, ginkluote ir technika, atnaujino taktikos ir šaudymo įgūdžius, išklausė pilietinio ugdymo paskaitas. 
Vėliau rezervo kariai, kartu su dragūnų bataliono profesinės karo tarnybos kariais dalyvavo lauko pratybose, kurių metu treniravosi veikti mūšio lauke individualiai bei skyriaus sudėtyje. Mokymai baigėsi dvi paras trukusiomis kompleksinėmis pratybomis kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Šilutės kuopos savanoriais, kuriose buvo įvertintos rezervo karių žinios ir įgūdžiai. 
Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju, todėl į pratybas pašaukti tik jaunuoliai, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. 
„Sveikinu visus sėkmingai baigusius šiuos netrumpus ir tikrai iššūkių nestokojusius mokymus. Yra sakoma, kad stipri kariuomenė yra stiprios visuomenės veidrodis. Linkiu, kad geriausios kario vertybės: pareiga, patriotizmas, pasiaukojimas, sąžiningumas, drąsa ir kilnumas lydėtų jus kasdieninėje veikloje - tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime", - sakė dragūnų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Algirdas Mackonis. 
Per mokymų baigimo ceremoniją visiems jų dalyviams įteikti dragūnų bataliono vado pasirašyti pažymėjimai apie sėkmingai baigtus rezervo karių mokymus. Keletui labiausiai pasižymėjusių karių įteiktos atminimo dovanos. 
Parengtasis rezervas būtinas ne tik dėl galimų karinių grėsmių, bet ir siekiant operatyviai vykdyti taikos meto užduotis - reaguoti į galimas gamtos stichijos sukeltas ar kitokio pobūdžio nelaimes bei ekstremalias situacijas.

Praėjusiais metais į mokymus buvo pakviesti 384 rezervistai, šiemet bus pašaukta 450, kitais metais planuojama pašaukti 500 rezervistų.

 

 

 

 

Dragūnų bataliono informacija ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media