Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

JAV kariūnai treniruojasi su Birutės bataliono kariais

2013-05-29
image

Nuo gegužės 25 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione besisvečiuojantys JAV kariūnai jau įpusėjo treniruotes pratyboms „Kardo kirtis 13" ("Saber Strike 13"). Per pusę savaitės kadetai susipažino su bataliono istorija, tradicijomis, lankėsi muziejinėje ekspozicijoje. Iš Fort Nokso, Kentukio valstijos atvykę kadetai taip pat susipažino su Lietuvos kariuomenės etatine ginkluote ir treniravosi skyriaus lygmens taktinėse užduotyse.


 

Svečiai iš JAV noriai semiasi patirties iš bataliono instruktorių, motyvuotai atlieka užduotis. Po kiekvienų pratybų Jungtinių Valstijų kariai grįžta puikios nuotaikos ir kupini įspūdžių. „Mes dar tikrai nenorime grįžti į Jungtines Valstijas, čia tikrai labai įdomu", - sakė viena kariūnių Jordan Lemens.


Kiekvienos dienos pabaigoje vyksta ir fizinio rengimo pratybos, kur Lietuvių kariai nevengia parungtyniauti krepšinio aikštelėje ar futbolo stadione su JAV kariūnų komanda. Tai taip pat vienas iš būdų išmokti dirbti komandose, geriau vieniems kitus suprasti. Tiesa, birutiečiai nevengia pasigirti, kad dar nebuvo nurungti nė vienoje rungtyje, tačiau svarbiausia gerai praleistas laikas, puikus tarpusavio supratimas ir ryšių stiprinimas.


Iki išvykimo į pratybas Latvijoje „Kardo kirtis 13" kariūnų dar laukia nemažai taktikos treniruočių, kad tarpusavio veiksmai būtų kuo geriau suderinti.


JAV kariūnai taip pat supažindinami su Dzūkijos regionu, artimiausiu metu planuojama ekskursija į Grūto parką ir Druskininkus.


Parengė: Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono l. e. S5 viršininko pareigas vyresnysis leitenantas Donatas Suchockis.


Nuotr. aut. - vyr. ltn. D. Suchockis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media