Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2013 - 05) naujienų archyvas

Klaipėdoje vyko bendri Karinių jūrų pajėgų karo laivų flotilės ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos mokymai
2013-05-13
img

Gegužės 10 d. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilėje patruliniame laive P12 „Dzūkas“ vyko kovos už laivo gyvybingumą pratybos, kuriose dalyvavo KJP Karo laivų flotilės avarinė gelbėjimo grupė ir Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos.

null
Karinės jūrų pajėgos vykdė paieškos ir gelbėjimo pratybas
2013-05-13
img

Gegužės 9 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizavo Paieškos ir gelbėjimo pratybas, kurios vyko Baltijos jūroje ir kuriose dalyvavo KJP Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, Lietuvos ir Latvijos kariniai laivai.

null
Kariuomenės, visuomenės, partizanų ir tremtinių vienybė Alytuje
2013-05-13
img

Gegužės 11 d. Alytuje prie sporto ir rekreacijos centro jau nuo pat ryto šurmuliavo karinis transportas, unoformuoti vyrai, įvairių organizacijų atstovai, besirengiantys šventei. Šią dieną Alytuje susirinko žmonių iš visų Lietuvos kampelių - vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos jaunesniosios kartos X-asis sąskrydis ir Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Visuomenės ir kariuomenės diena - dar tarpukario Lietuvoje gimusi tradicija, kuri žadina mūsų istorinę atmintį ir stiprina karių bei civilių tarpusavio ryšius. Buvo prisiminti ir pagerbti Lietuvos partizanai, laisvės gynėjai.

null
Lietuvos kariuomenės vadas dalyvaus NATO ir Europos Sąjungos karinių komitetų susitikimuose
2013-05-12
img

Gegužės 14-16 dienomis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dalyvaus Briuselyje (Belgijoje) vyksiančiuose NATO ir Europos Sąjungos (ES) karinių komitetų susitikimuose. Susitikimų išvakarėse gegužės 13 d. Lietuvos kariuomenės vadas taip pat dalyvaus vyriausiojo sąjungininkų pajėgų Europoje vado pasikeitimo ceremonijoje Belgijos mieste Monse.

null
„Aršus vilkas“ Jonavos ir Ukmergės rajonuose
2013-05-10
img

Jonavos ir Ukmergės rajono gyventojai gegužės 7-9 dienomis turėjo galimybę išvysti reto dydžio karinės technikos kolonas, riedančias miestelių ir kaimų gatvėmis. Šiomis dienomis vyko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono mokymai „Aršus vilkas“, kuriuose dalyvavo ir priskirti vienetai iš Karo medicinos tarnybos, Oro gynybos bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Karo policijos.

null
Karšta sraigtasparnio kabina ir šaltas kūdros vanduo – pirmas sraigtasparnio piloto savarankiškas skrydis
2013-05-10
img

Karinių oro pajėgų Sraigtasparnių eskadrilė naujų lakūnų atsiradimą kiekvieną kartą pažymi ypatingai. Pirmas savarankiškas skrydis yra svarbus įvykis ne tik pačiam lakūnui, bet ir visai eskadrilei.

null
Surengtas pirmasis Lietuvoje Karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas
2013-05-10
img

Gegužės 6-10 d. Kaune vyko pirmasis Lietuvos kariuomenės Karinės aeronautikos penkiakovės čempionatas. Karinė aeronautikos penkiakovė, tai sporto šaka sugalvota Prancūzijoje prieš 56-erius metus. Sporto šaka sukurta tam, kad lakūnai, o šiuo metu ir visas Karinių oro pajėgų personalas galėtų aktyviau bendrauti tarpusavyje, stiprintų komandą ir sportuodami gautų įgūdžius reikalingus kiekvienam pilotui ar kitos specialybės kariui.

null
Ukmergės rajone – ne tik pratybos, bet ir karinės parodos
2013-05-09
img

Gegužės 7 d. prasidėjo mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono pratybos „Aršus Vilkas“. Pratybų metu kariai organizavo karinės technikos, ginkluotės ir ekipuotės parodas, skirtas Ukmergės miesto ir Veprių bei Deltuvos miestelių gyventojams.

null
Alytuje vyko Lietuvos kariuomenės krepšinio čempionato finalas
2013-05-09
img

Gegužės 7-8 d. Alytaus sporto ir rekreacijos centre vyko Lietuvos kariuomenės krepšinio čempionato finalas.

Į finalo ketvertuką pateko Krašto apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 1-osios, 2-osios bei 8-osios rinktinės krepšinio komandos. Ministerijos komanda į finalą pateko po aštuonerių metų pertraukos, o Savanorių pajėgų komandoms finalai - ne naujiena.

 

null
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione apsilankė Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis
2013-05-09
img

Gegužės 7 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko Lietuvos kariuomenės vyriausiųjų puskarininkių seminaras. Jame dalyvavo visų kariuomenės rūšių ir dalinių vyriausieji  puskarininkiai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media