Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyko 60 mm minosvaidžio minosvaidininko kursas

2013-05-29
image

Gegužės 20-28 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (toliau - JLMC) vyko 60 mm minosvaidžio minosvaidininko kursas.

 

Kurso tikslas - parengti Lietuvos kariuomenei kvalifikuotus 60 mm minosvaidžio minosvaidininkus, gebančius efektyviai naikinti taikinius šviesiu ir tamsiu paros metu įvairiomis gamtinėmis sąlygomis siekiant suteikti kariams žinių ir įgūdžių tinkamai ir saugiai naudoti minosvaidį.

 

Kurse dalyvavo 12 karių savanorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių. Kursą vedė neetatiniai instruktoriai: ltn. Valdas Tamulevičius, vyr. srž. Rolandas Stonys, vyr. eil. Andrius Žilys, vyr. eil. Ramūnas Palubaitis, koordinuojami Paramos ginklų kursų eksperto št. srž. Aldo Skipskio.

 

Devynias dienas vykusio kurso pirmojoje (teorinėje) dalyje kariai mokėsi minosvaidžio, jo prietaisų ir šaudmenų techninių-taktinių duomenų, paskirties, sandaros, transportavimo, priežiūros, laikymo, saugaus elgesio taisyklių. Antrojoje (praktinėje) kurso dalyje kariai buvo mokomi minosvaidininkų lauko tarnybos, taktikos ir šaudybos subtilybių: šaudymo apskaičiavimo, techninio šaudymo parengimo, paruošimo kovai ir žygiui, ugnies pozicijos užėmimo, paruošimo šaudyti ir nutaikyti į taikinį, taip pat minosvaidžio skyriaus veiksmų atliekant ugnies uždavinius puolime ir gynyboje.

 

Kursui besibaigiant bei klausytojams išlaikius visas kurso tarpines įskaitas, pagrindinis dėmesys buvo koncentruojamas į praktines kovinio šaudymo pratybas, kurios vyko Lietuvos kariuomenės mokyklos Kazlų Rūdos poligone. Pratyboms vadovavo JLMC Paramos ginklų kursų vyresnysis ekspertas kpt. Robertas Bareckas, o jam talkino visi neetatiniai kurso instruktoriai. Šio kurso metu kurso klausytojai pirmą kartą iššovė naujas 60 mm minas HE-TNT Mk2 į matomus taikinius. Iš minosvaidžio M60 iššautos minos krito taikliai ir sunaikino visus numatytus taikinius.

 

„Kurso klausytojai puikiai įsisavino praktinius veiksmus, kadangi didžiąją kurso dalį sudarė praktinis mokymas“ - teigė padėjęs kursą vesti neetatinis instruktorius iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinės ltn. Valdas Tamulevičius.

 

Lengvasis 60 mm minosvaidis yra kuopos netiesioginės ugnies palaikymo ginklas, skirtas pėstininkų padaliniams paremti, taip pat priešo gyvajai jėgai ar silpnai įrengtiems įtvirtinimams naikinti. Šis ginklas šaudo minomis nuo 150 m iki 3130 m nuotoliu. Iš minosvaidžių yra šaudoma trijų tipų minomis: skeveldrinėmis-fugasinėmis, dūminėmis, šviečiamosiomis. Fugasinės minos naikina priešo gyvąją jėgą ir fortifikacinius įtvirtinimus skeveldromis ir sprogimo banga. Dūminėmis minomis sukuriama tirštų dūmų uždanga, kai reikia pridengti savų karių ar technikos perdislokavimą vykstant mūšiui. Šviečiamosios minos skirtos paremti naktinį mūšį ir palengvinti vietovės stebėjimą naktį.

 

Mokymo centras yra įsikūręs Rukloje (Jonavos r.), Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje. Mokymo centras organizuoja Sausumos pajėgų karių (specialistų) rengimą pagal Sausumos pajėgų pateiktą poreikį, vykdo mokymo programų analizę, diegia naujoves ir dalinasi patirtimi ne tik su kitomis Lietuvos kariuomenės mokymo įstaigomis, bet ir su kariais, sėkmingai baigusiais kvalifikacijos kėlimo kursus Lietuvoje ir užsienyje, grįžusiais po tarptautinių operacijų.

 

Teksto autorius št. srž. Aldas Skipskys, nuotraukos kpt. Roberto Barecko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media