Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgos aktyvina bendradarbiavimą su Ukmergės rajono savivaldybe

2013-07-25
image

Liepos 23 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika Ukmergėje susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės meru Vydu Pakniu. Susitikimo tikslas - užmegzti kontaktus ir aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas, tiek organizuojant bendrus visuomeninius renginius, tiek ir rengiantis taikos meto užduočių vykdymui bei valstybės gynybai.

 

Susitikime taip pat dalyvavo laikinai einantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktines vado pareigas mjr. Ričardas Andrulis ir 805 kuopos vadas kpt. Šarūnas Kisnierius, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Pocius, kiti savivaldybės darbuotojai.

 

„Sausumos pajėgų karinių vienetų bendradarbiavimas su civilinėmis valdžios institucijomis yra svarbus ne tik organizuojant bendrus ryšių su visuomene renginius, bet ir įgyvendinant pagrindinę Sausumos pajėgų užduotį - vykdant pasirengimą Lietuvos valstybės teritorijos karinei apsaugai ir gynybai", - susitikimo metu pabrėžė gen. mjr. Almantas Leika.

 

Vydas Paknys pabrėžė, jog labai svarbu toliau vystyti ne tik bendradarbiavimą su rajone esančia KASP 805-oji kuopa, bet ir planuoti ekstremalių situacijų valdymą, pritraukti kuo daugiau jaunimo į karių savanorių gretas ir išnaudoti galimybę ateityje apsilankyti Sausumos pajėgų karinėse pratybose.

 

KASP Didžiosios Kovos 8-oji rinktinė ir Ukmergės rajono savivaldybė jau keletą metų sėkmingai bendradarbiauja rengdami įvairius visuomeninius ir sporto renginius ir šio susitikimo metu buvo aptartos galimybės bendradarbiavimą plėsti. Abipusiu sutarimu ateityje numatoma keistis patirtimi rengiantis ekstremalių situacijų valdymui, siųsti šalių atstovus dalyvauti vieni kitų rengiamose pratybose ir mokymuose bei bendradarbiauti atnaujinant KASP parengtą savivaldybių civilinės studijos dokumentą, reikalingą rengiantis Lietuvos Respublikos gynybai.

 

Sausumos pajėgų vadovybė pažintinius susitikimus su Rytų Lietuvos savivaldybių vadovybėmis pradėjo organizuoti šių metų pradžioje. Iki šiol įvyko Sausumos pajėgų vado susitikimai su Panevėžio miesto, Zarasų Panevėžio ir Vilniaus rajono savivaldybių merais, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

 

Sausumos pajėgos - sudedamoji Lietuvos kariuomenės reguliariųjų pajėgų dalis, pavaldi Lietuvos kariuomenės vadui. Pajėgų tikslas - parengti pajėgų karinius vienetus valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, gebančius dalyvauti tarptautinėse operacijose. Pajėgose tarnauja ir dirba apie 3 500 karių ir civilių bei 4 500 karių savanorių.

 

Teksto ir nuotraukų autorius - laikinai einantis Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininko pareigas kpt. Tomas Grėsius, mob. 8 657 77171.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media