Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vyriausiųjų puskarininkių delegacija Lietuvoje domisi bendradarbiavimo plėtojimo kryptimis

2013-07-31
image

Liepos 28 - rugpjūčio 3 d. pagal JAV ir Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo planą, Lietuvoje lankosi JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vyriausiųjų puskarininkių delegacija. Vizito tikslas - susipažinti su Lietuvos kariuomene, jos užduotimis, kareivių ir puskarininkių korpusu, jų rengimu ir karjera, logistiniu aprūpinimu ir t.t. Vizito metu bus aktyviai diskutuojama apie tolimesnio bendradarbiavimo plėtojimą.

 

Pirmąją vizito dieną puskarininkiai susitiko su Lietuvos kariuomenės vyriausiuoju puskarininkiu srž. mjr. Arūnu Birbalu, tai pat lankėsi Sausumos pajėgų štabe, kur susitiko su Sausumos pajėgų vadu gen. mjr. Almantu Leika, laikinai einančiu Lietuvos kariuomenės vado pareigas.

 

Generolas akcentavo, kad Lietuvos kariuomenės puskarininkių korpusas pamažu stiprėja, o jaunesnieji karininkai mokosi perimti patirtį iš savo seržantų, kurie jos turi sukaupę daugiau. Savo būrio vadui seržantas pratybose gali duoti tinkamą bei efektyvų patarimą.

 

Gen. mjr. A. Leika minėjo tuo įsitikinęs birželio mėnesį, stebėdamas lietuvių kuopos taktines pratybas Adažių poligone, Latvijoje, kurios buvo sudėtinė tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2013" dalis. Šiose pratybose kartu su Lietuvos kariais iš Sausumos pajėgų Birutės bataliono kartu treniravosi ir JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos savanoriai.

 

Lietuvos kariuomenė su Pensilvanijos nacionaline gvardija bendradarbiauja jau nuo 1993 metų.

 

Sausumos pajėgų štabe svečiams iš JAV taip pat buvo pristatyta Lietuvos kariuomenės struktūra, taip pat puskarininkių bei kareivių korpusas.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis pristatė Savanorių pajėgas. Analogišku - savanoriškumo principu suformuota ir JAV Nacionalinė gvardija.

 

JAV puskarininkiai lankėsi gen. Adolfo Ramanausko Kovinio rengimo centre, kur stebėjo JAV kuruojamos JCATS sistemos operatorių rengimo pratybas, Ruklos įguloje dislokuotais kariuomenės vienetuose - Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, Lietuvos didžiojo etkno Jonušo Radvilos mokomajame pulke, taip pat Juozo Lukšos Sausumos pajėgų mokymo centre.

 

Iki penktadienio truksiančiame vizite JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos puskarininkiai aplankys Kariuomenės mokyklą Kaune, kur domėsis seržantų rengimu, taip pat Logistikos valdybos Depų tarnybą, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose, taip pat lankysis Jungtiniame štabe ir Specialiųjų operacijų pajėgose.

 

Eil. Vilius Džiavečka, KASP štabo Ryšių su visuomene ir informacijos specialistas

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media