Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Karinių jūrų pajėgų kariai dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonijoje

2013-07-26
image
Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivai dalyvavo žuvusiųjų jūroje pagerbimo ir vainikų nuleidimo į vandenį ceremonijoje. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kiti garbingi svečiai.
Ceremonijos metu iš laivo „Aukštaitis“ (P14) į jūrą iškilmingai nuleisti Lietuvos Respublikos Prezidentės, Ministro Pirmininko, Seimo, Krašto apsaugos ministerijos, Karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos ir Biržų savivaldybių, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Lenkijos Respublikos ir Rusijos Federacijos konsulatų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos bei Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vainikai. Maldą už žuvusius jūroje sukalbėjo vyriausiasis Lietuvos kariuomenės kapelionas pulkininkas leitenantas Rimas Venckus.
Ši ceremonija tai kasmetinė, viena seniausių ir gražiausių Jūros šventės tradicijų, užgimusių dar 1934 metais organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir į jas pritraukiant kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę. Šioje ceremonijoje kasmet jūroje pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje taip pat ir tie kurie paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

Pagerbti žuvusius jūroje šiemet iš Klaipėdos uosto išplaukė daugiau kaip 20 įvariausių laivų, kurių formuotei vadovavo Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 „Aukštaitis“.

 

Daugiau informacijos Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196.

 

Nuotraukų autorius srž. Audrius Stasytis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media