Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Vilniuje žvilgsnis į JAV darbdavių paramos gvardijai ir kariams patirtį

2013-07-25
image

Liepos 24 d. Vilniuje viešintys Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovai pristatė savo šalies karių savanorių ir darbdavių bendradarbiavimą. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) štabe surengtame susitikime, kuriame dalyvavo KASP personalo specialistai, kuopų vadai ir svečiai, supažindinta su Pensilvanijos Darbdavių paramos gvardijai ir kariams savanoriams departamento (angl. Pennsylvania Employer Support of the Guard and Reserve, toliau - ESGR) veikla - pristatytos programos, veiklos organizavimas ir pagrindinės kryptys.

 

„Džiaugiuosi du dešimtmečius trunkančiu dvišaliu bendradarbiavimu. Mūsų pajėgos neturi tiek patirties kaip JAV ir kolegų išsakytos mintys ir idėjos tikrai pravers ateityje siekiant gerinti bendradarbiavimą tarp savanorių pajėgų bei darbdavių,"- sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) štabo viršininkas plk. ltn. Ramūnas Baronas.

 

ESGR veikloje dalyvauja savanoriai ir jie savo valstijose teikia nemokamas konsultacijas, skaito paskaitas, jeigu reikia, tarpininkauja siekdami rasti bendrą supratimą tarp karių savanorių ir jų darbdavių. Taip pat sprendžia iškylančius tarpusavio bendradarbiavimo įvairius klausimus. Pavyzdžiui, nuo gyvenimo aprašymų iki reikiamos profesinės kvalifikacijos siekimo.

 

„Darbdavių paramos gvardijai ir kariams savanoriams departamentas ir skyriai siekia sukurti bendradarbiavimo kultūrą, ieško abipusiai naudingų iniciatyvų, šviečia, palaiko ir atitinkamai pagerbia tuos Amerikos darbdavius, kurie dalijasi savo darbuotojais su tauta, kad užtikrintų nacionalinį saugumą," - sakė Pensilvanijos ESGR departamento vadovė Denise A. Gross.

 

Darbdavių atstovė ir nedidelės įmonės savininkė Rochelle Stachel prisipažino, kad jos įmonėje net 25% darbuotojų yra kariai savanoriai ir šiuo metu ji su dideliu entuziazmu įsiliejo į ESGR veiklą. Pristatymo metu ji kalbėjo apie sunkumus, su kuriais susiduria darbdaviai, kurie įdarbina karius savanorius nepamiršdama pabrėžti ir privalumų.

 

„Kariai yra puikūs komandinio darbo specialistai, jie visada viską atlieka laiku, jie sugeba susikaupti ir atlikti darbą net stresinėse situacijose, jau nekalbant apie jų atsakomybės jausmą, profesionalumą ir lyderiavimo sugebėjimus. Mano įmonė maža ir aš savo darbuotojams negalėčiau suteikti tokio išsilavinimo, nes jis brangiai atsieitų," - sakė R. Stachel. Ji siūlė kviesti darbdavius ir jų atstovus į susitikimus, organizuoti ne tik parodomąsias keliones į dalinius ir bendras šventes, bet ir šviesti juos teisiškai, supažindinti su lengvatomis, kurias valstybė teikia darbdaviams, įdarbinantiems karius.

 

„Mes visi tarnaujame! - toks mūsų departamento šūkis," - baigdama susitikimą su KASP kariais ir svečiais sakė D. A. Gross ir pridūrė: „mes visi tarnaujame, tik kiekvienas savo būdu, todėl turime rasti būdų susikalbėti ir dirbti taip, kad kiekvienas, tiek karys misijose, tiek jo šeima namuose, tiek bendradarbiai atlikdami savo pareigas, jaustųsi saugūs ir užtikrinti dėl ateities".

 

Lietuvos kariuomenė ir JAV Pensilvanijos nacionalinė gvardija aktyviai bendradarbiauja jau nuo 1993-ųjų. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovai rengia kursus ir seminarus Lietuvos kariuomenės atstovams, siunčia savo instruktorius ir stebėtojus į pratybas Lietuvoje, Lietuvos kariai dalyvauja pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijoje.

 

Pensilvanijos nacionalinė gvardija palaiko glaudžius bendradarbiavimo ryšius ir su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais - Jungtiniu štabu, KASP, Logistikos valdyba, Specialiųjų operacijų ir Karinėmis oro pajėgomis, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centru.

 

Informaciją parengė Inga Taučikienė (KASP)

 

L. Bratiko nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media