Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Įlūžus ant ledo žvejojusiems trims žvejams į pagalbą suskubo budinčios gelbėjimo tarnybos

2014-01-27
image

Sausio 26 d. pranešimus apie Kuršių mariose į ledą įlūžusius tris žvejus gavęs Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras į pagalbą sutelkė budinčias paieškos ir gelbėjimo tarnybas - Vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą, tačiau jų pagalbos neprireikė. Per kelias minutes į ledą įlūžusius žvejus išgelbėjo kiti šalia buvę asmenys.

 

Pirmąjį pranešimą apie prie Kairių poligono netoli Tarptautinės jūrų perkėlos įlūžusį žveją Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras gavo iš Bendrosios pagalbos centro 7 val. 12 min. ir po dviejų minučių buvo atšauktas. Antrasis pranešimas apie beveik toje pačioje vietoje, prie Karių poligono, į ledą įlūžusius du žvejus Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centrą pasiekė vos po pusvalandžio - 7 val. 43 min. Abu kartus į pagalbą buvo išsiųstos Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda ir paruoštas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės „Viesulas“, bet vėliau atšaukti.

 

Gavęs pranešimą apie įvykius jūroje, Jūrų gelbėjimo ir koordinavimo centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją. Jis taip pat koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.

 

Daugiau apie Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą, internetiniu adresu:

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_juru_pajegos/padaliniai_344/juru_gelbejimo_koordinavimo_centras.html

 

Asmuo ryšiams: Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas, mob. 867317239.

 

KJP archyvo nuotr.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media