Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius Latvijoje susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadais

2014-01-29
image

Sausio 28-29 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius dalyvavo Malpilyje (Latvijoje) vykusiame Šiaurės Europos ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikime.

Susitikimo metu dalyviai aptarė galimą Šiaurės ir Baltijos šalių indėlį į NATO greitojo ragavimo pajėgų ir Europos Sąjungos kovinių grupių budėjimus, dalyvavimą NATO organizuojamose tarptautinėse pratybose, tarptautines operacijas, tarp jų Europos Sąjungos mokymo misiją Malyje. Susitikime taip pat buvo kalbama apie regioninio bendradarbiavimo tarp atskirų pajėgų, tokių kaip specialiųjų operacijų pajėgos, galimybes.

Baltijos ir Šiaurės šalių kariuomenių vadų susitikimai vyksta kartą per metus vis kitoje šalyje. Pernai sausį Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimas vyko Klaipėdoje, Lietuvoje.

Lietuvos bendradarbiavimas su Šiaurės valstybėmis gynybos srityje pradėtas 1994 metais, kai buvo pasirašyta pirmoji karinio bendradarbiavimo sutartis su Danija, kuri tuo metu buvo NATO narė. Nuo to laiko daugiau nemažai Lietuvos karių mokėsi ilgalaikiuose kursuose Skandinavijos valstybėse, Šiaurės šalys remia trišalius Baltijos valstybių karinio bendradarbiavimo projektus, Norvegijos ir Danijos kariai dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse. Atkūrus Lietuvos kariuomenę, Skandinavijos šalys teikė pagalbą Lietuvai modernizuojant ginkluotę ir rengiant karius ir karinius vienetus.

Asmuo ryšiams: Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Skomantas Povilionis, mob. 8 682 25359

Latvijos kariuomenės nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media