Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Puolimo operacijų planavimo pratybos „Ugninis drakonas“

2014-01-31
image

Sausio 27 - 30 d. Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione vyko Sausumos pajėgų vienetų štabų mokymai „Ugninis drakonas", kurių tikslas - įvertinti pratybose dalyvaujančių Sausumos pajėgų karinių vienetų štabų gebėjimus planuoti puolimo operacijas.

 

Mokymuose dalyvavo apie 120 karių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės, Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, LDK Butigeidžio dragūnų bataliono, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, KOP Oro gynybos bataliono ir Sausumos pajėgų štabo.

 

Nepaisant to, kad pratybų metų buvo planuojama puolamoji operacija, šios pratybos buvo orientuotos į pasirengimą krašto gynybai. „Terminas „puolimas" neretai asocijuojasi su grobikiškais tikslais. Tačiau, norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad puolimo veiksmai yra naudojami, ne tiki okupuojant svetimą teritoriją, bet ir vaduojant, priešiškų pajėgų užimtą savos teritorijos dalį, ar naikinant į draugišką teritoriją infiltruotus priešiškų pajėgų vienetus. Čia labiausiai akcentuočiau bendrų veiksmų su sąjungininkais aspektą" - sakė Sausumos pajėgų Operacijų planavimo ir valdymo centro viršininkas plk. Vytautas Reklaitis, pratybose dalyvavusiems kariams, pirmąją pratybų dieną.

 

Pratybos prasidėjo mokymo periodu, kurio metu visiems pratybose dalyvaujantiems kariams buvo priminti pagrindiniai puolimo principai, formos ir būdai. Sausumos pajėgų štabo karininkai pagilino auditorijos žinias inžinerinės paramos, artilerijos ir žvalgybos srityse. Vėliau vienetai gavo kovinius įsakymus, atliko karinį planavimo procesą ir sukūrė planus, kaip turimomis priemonėmis efektyviausiai atlikti sėkmingą puolimą į nustatytą objektą. Paskutinę pratybų dieną vienetų vadai paskelbė puolimo operacijos įsakymus pavaldžių kuopų vadams. Pastarieji prisijungs prie šių pratybų jau kitame etape.

 

Šie mokymai minėtiems vienetams yra pirmieji iš šių metų karinio rengimo ciklo. Šis pratybų ciklas organizuojamas tam, kad vienetų personalas įgytų reikiamus gebėjimus planuoti, pasirengti ir vykdyti puolimo operacijas efektyviai sąveikaujant su kaimyniniais padaliniais. Sekantys pratybų „Ugninis drakonas" etapai vyks gegužės ir rugsėjo mėnesiais Klaipėdoje.

 

Pratybų viešųjų ryšių karininkas kpt. Artūras Milkintis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media