Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgos ir Švenčionių rajono savivaldybė sutarė aktyvinti tarpusavio bendradarbiavimą

2014-01-31
image

Sausio 30 d. Švenčionyse vyko pirmasis oficialus Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado gen. mjr. Almanto Leikos ir Švenčionių rajono savivaldybės mero Vytauto Vigelio susitikimas. Jis surengtas siekiant užmegzti kontaktus, aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas tiek organizuojant bendrus visuomeninius renginius, tiek ir rengiantis taikos meto užduočių vykdymui bei valstybės gynybai.

 

„Manau, kad kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimas neturėtų apsiriboti vien bendrais kultūros, sporto renginiais ar valstybinių švenčių minėjimais. Valstybės gynyba - kiekvieno Lietuvos piliečio, ne tik karių, pareiga ir teisė, todėl pirmiausiai tarpusavio bendradarbiavimą turėtume orientuoti į pasirengimą šalies gynybai", - akcentavo gen. mjr. Almantas Leika.

 

Generolas taip pat paminėjo, kad dalinimasis turima patirtimi bei informacija pasitarnaus efektyvesniam taikos meto užduočių, tokių kaip svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsauga ir gynyba nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių bei pagalbos teikimas valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, vykdymui Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Raja Krupenina, administracijos direktorė Vida Rastenienė, kiti savivaldybės pareigūnai. Sausumos pajėgų delegacijoje buvo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Evaldas Stakaitis, šios rinktinės Švenčionių kuopos bei Sausumos pajėgų štabo atstovai.

 

Susitikimo metu akcentuota galimybė išplėsti jau vykstantį bendradarbiavimą bei jį įteisinti bendradarbiavimo sutartimi. Įvardinti tokie nauji sąlyčio taškai, kaip apsikeitimas patirtimi rengiantis ekstremalių situacijų valdymui, informuojant ir evakuojant gyventojus, šalių atstovų dalyvavimas vieni kitų rengiamose pratybose ir mokymuose. Be to, įvairiais bendrais renginiais ketinama padidinti kariuomenės, o tiksliau KASP, matomumą savivaldybės teritorijoje, tuo didinant pasitikėjimą krašto apsauga bei jaunuolių apsisprendimą tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

 

Sausumos pajėgų vadovybė pažintinius susitikimus su Rytų Lietuvos savivaldybių vadovybe pradėjo organizuoti praėjusių metų pradžioje. Iki šiol įvyko Sausumos pajėgų vado susitikimai su Vilniaus, Zarasų, Utenos, Ukmergės rajonų, Panevėžio miesto bei rajono savivaldybių merais, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

 

***

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra skirtos Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. Pajėgų užduotis - rengti karinius vienetus Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai bei dalyvauti tarptautinėse operacijose, siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos teritorijos vientisumą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

 

kpt. Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas, mob. 8 640 45380

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media