Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgose tarnaujantis majoras Viktoras Kucenko – pirmasis Lietuvos karininkas, apdovanotas JAV „Bronzinės žvaigždės“ medaliu

2014-01-29
image

Sausio 16 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms - džiugi diena. Tądien Sausumos pajėgų štabo G6 Ryšių ir informacinių sistemų planavimo skyriaus viršininkas majoras Viktoras Kucenko, pirmasis iš Lietuvos kariuomenės karių, buvo apdovanotas JAV kariuomenės „Bronzinės žvaigždės" medaliu (angl. Bronze Star Medal).

 

Apdovanojimą už ypatingus nuopelnus Afganistane vykdant Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) Kandaharo oro uosto štabo Ryšių ir informacinių sistemų valdybos viršininko pareigas mjr. V. Kucenko įteikė ISAF Pietų regioninės vadavietės (angl. Regional Command South) vadas JAV generolas majoras Polas La Kamera (Paul La Camera).

 

„Vadovavimo ir valdymo parama ryšiais bei informacinėmis sistemomis yra vienas iš svarbiausių pajėgumų, užtikrinančių greitą ir patikimą informacijos kaitą, įgalinančią sąjungininkų operacijų sėkmę", - įteikdamas medalį akcentavo gen. mjr. P. La Kamera. Generolas taip pat pažymėjo, kad Lietuvos karininkas mjr. V. Kucenko misijos laikotarpiu išsiskyrė aušta kvalifikacija, savo srities žinių bagažu ir pasižymėjo kaip nepriekaištingas lyderis, sugebantis sėkmingai įgyvendinti sudėtingas užduotis, remiančias didžiausios jungtinės NATO priešakinės bazės saugumą ir funkcionavimą.

 

Kandaharo oro uostas, kuriame pastarąjį pusmetį misiją atliko mjr. V. Kucenko, yra didžiausias karinis oro uostas Afganistane, kasdien remiantis apie 700 skrydžių, užtikrinantis žvalgybinės informacijos rinkimą nepilotuojamais skraidančiais aparatais bei sausumos operacijų oro paramą. Čia taip pat įsikūręs ir vienas iš dvejų Afganistane esančių strateginio bei operacinio lygmens ryšio ir informacinių sistemų mazgų, teikiančių įvairias paslaugas sąjungininkų pajėgoms operacijų rajone bei ryšio kanalais sujungiantis sąjungininkų operacinio-strateginio lygmens štabus, esančius kitose šalyse bei žemynuose. Šioje karinėje bazėje tarnauja apie 12 tūkst. karių bei dirba panašiai tiek civilių.

 

„Bronzinės žvaigždės" medalis yra ketvirtas iš devynių pagal svarbą individualus JAV karinis apdovanojimas. Šiuo medaliu, už didvyriškumą bei už ypatingus nuopelnus tarnaujant JAV pajėgose ar drauge su jomis, gali būti apdovanojami tiek JAV, tiek ir sąjungininkų kariai.

 

Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.

 

Nuotraukos iš kario asmeninio archyvo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media