Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Alytuje bendrų veiksmų treniravosi Lietuvos ir JAV kariai bei vidaus reikalų tarnybos

2014-02-26
image

Vasario 19-26 d. Alytaus mieste ir jo apylinkėse bendrų krašto gynybos veiksmų treniravosi kariai, atstovai iš vidaus reikalų tarnybų, vietos savivaldos ir organizacijų. Patirtimi ir įgūdžiais pratybose dalijosi ir Jungtinių Amerikos Valstijų Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

 

Tai buvo pirmosios tokio pobūdžio Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, surengtos gausiai gyventojų apgyvendintoje vietovėje. Tokias pratybas kariai anksčiau yra surengę Alytaus apskrities miškuose ar nedaug gyventojų turinčiuose kaimuose.

 

Pratybos vyko pagal specialų scenarijų, kuriame viena iš pagrindinių pratybų užduočių buvo užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius su vietos gyventojais ir veikti su jais išvien.

 

„Kariuomenė be visuomenės - kaip be rankų. Tai žino kiekvienas karys, tačiau praktiškai įsitikinti sunku, kadangi beveik visi mūsų mokymai vyksta neapgyvendintose teritorijose. Todėl šios pratybos mums buvo puiki galimybė. Įgijome reikiamos patirties ne tik kaip veikti su sąjungininkais, bet ir bendraujant su vietos institucijomis ir gyventojais," - sakė pratybų vadovas.

 

Pratybose dalyvavę JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariai teigė, jog mokymų metu jie ne tik dalijosi žiniomis, bet ir patys įgijo nemažai patirties.

 

„Tokios pratybos kaip šios stiprina tiek Lietuvos, tiek JAV karių galimybes užtikrinti šalies stabilumą ir saugumą. Technika, ginkluotė ar kitas aprūpinimas - tai nėra vienintelis sėkmės rodiklis. Bendradarbiavimas su partneriais ir dalijimasis patirtimi yra vienas iš stipriausių ginklų vykdant užduotis ir siekiant bendrų tikslų," - sakė pratybose dalyvavusios JAV specialiųjų operacijų pajėgų komandos vadas. JAV specialiųjų operacijų kariai nuolat dalyvauja bendrose pratybose su kolegomis iš Lietuvos, tačiau tai buvo pirmas kartas, kai jie treniravosi mieste surengtose pratybose.

 

Vertindamas kariškių pratybas Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas pasidžiaugė alytiškių ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimu. „Jei sunku pratybose, daug lengviau būna mūšyje, tačiau linkiu, kad pratybų legenda niekada nepasitvirtintų tikrovėje", - sakė meras.

 

Mokymuose kartu su kariais dalyvavę Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato atstovai įsitikinę, kad tokios pratybos naudingos ir Alytaus žmonėms. „Manau, kad tokios pratybos naudingos tiek miesto gyventojams, tiek vadovams, tiek pareigūnams. Vykdydami tarpinstitucines pratybas pirmiausia jų vadovai tarpusavyje komunikuoja ir derina veiksmus, kad būtų pasiektas mokymų tikslai ir per juos niekas nenukentėtų," - sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius.

 

Pratybose savaitę kartu su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karo policijos, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariais dalyvavo Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliai.

 

Už galimybę treniruotis panaudojant miesto infrastruktūrą kariai dėkoja Alytaus miesto savivaldybei, Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, įvairioms Alytaus miesto ir rajono institucijų, organizacijų atstovams.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media