Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Dvišalio bendradarbiavimo seminaras Vokietijoje

2014-02-26
image

Vasario 16-22 d. Karines jūrų pajėgas (KJP) atstovaujantis Karo laivų flotilės Aprūpinimo laivų diviziono uosto katerio H-21 vadas štabo laivūnas Tadas Tamašauskas, kartu su kitais devyniais Lietuvos kariuomenės dalinių puskarininkiais, dalyvavo Vokietijoje Štrausbergo mieste vykusiame Lietuvos - Vokietijos bendradarbiavimo seminare puskarininkiams.

 

Seminaro metu dalyviams buvo pristatyta Vokietijos karinių pajėgų - Bundesvero Vidaus valdymo centro, kuriame jie lankėsi, struktūra ir uždaviniai, vadovavimo Bundesverui filosofija, Vokietijos ir Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse misijose ypatumai, supažindinta su Bundesvero 2011-2014 metų transformacija ir finansavimu. Lietuvos atstovai turėjo galimybę palyginti Lietuvos ir Vokietijos karinių pajėgų skirtumus ir panašumus, pasirengimo misijoms sąlygas bei pasirengimo įtaką sėkmingam kario dalyvavimui misijose, taip pat užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Vokietijos kolegomis. Lietuvos atstovai seminare gavo žinių apie Vokietijos kariuomenės vidinį vadovavimą, ateities viziją, taip pat apie iškylančias problemas ir jų sprendimo būdus bei puskarininkių korpuso aktualijas.

 

Šio vizito metu seminaro dalyviai taip pat dalyvavo susitikimuose su Bundesvero įgaliotinio įstaigos karių reikalams atstovu Bundesrate (Vokietijos federalinių žemių atstovybė, aukštesnieji parlamento rūmai), su gynybos klausimų tarybos atstovais Bundestage (Vokietijos parlamente), kur buvo pristatyta Bundestago įtaka Bundesvero užduočių vykdymui užsienyje bei susitiko su Lietuvos Respublikos gynybos atašė Vokietijoje plk. Gintaru Ažubaliu.

 

Seminare įgyta patirtis padės toliau vystyti puskarininkių korpuso sistemą Lietuvos kariuomenės padaliniuose bei bus pritaikoma kasdieninėje puskarininkių tarnyboje. Tokius bendradarbiavimo seminarus puskarininkiams Vokietija rengia kasmet.

 

Pranešimą parengė KJP štabo civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus N9 vyresnysis specialistas srž. Audrius Vitkauskas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media