Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 02) naujienų archyvas

Pratybos „Sąveika 2014/1“: padalinių veiksmų koordinavimas ir bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis
2014-02-13
img

Vasario 13 d. baigėsi keturias dienas trukusios Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ organizuotos pratybos „Sąveika 2014/1“. Jose kariai treniravosi vykdyti taikos meto ir karines užduotis, orientuotas į gynybinių operacijų planavimą, koordinavimą ir valdymą.

null
Paminėta Birutės diena
2014-02-12
img

Vasario 8 d. Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga minėjo vieną iš svarbiausių savo renginių - Birutės vardo dieną. Šios šventės proga į draugiją oficialiai priimamos naujos narės, o kartu pabendrauti, susipažinti ir paminėti šią dieną suvažiuoja birutietės iš visos Lietuvos.

null
Apie 1000 brigados „Geležinis Vilkas“ karių dalyvauja „Sąveikos pratybose“
2014-02-11
img

Vasario 10 d. Rukloje (Jonavos r.) ir Sakalinės k. (Tauragės r.) prasidėjo keturias dienas truksiančios Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" organizuojamos „Sąveikos pratybos". Jose apie 1 tūkst. Ruklos įguloje tarnaujančių karių treniruosis vykdyti taikos meto  ir karines užduotis, orientuotas į gynybinių operacijų planavimą, koordinavimą ir valdymą.

null
Draugiškas salės beisbolo turnyras
2014-02-11
img

Vasario 8 d. Radviliškio sporto arenoje vyko draugiškas salės beisbolo turnyras, kuriame jėgas išbandė 4 komandos, sudarytos iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) karinių oro pajėgų karių, vykdančių NATO oro policijos misiją ir saugančių Baltijos šalių oro erdvę, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės karių ir Radviliškio beisbolo klubo „Bėgiai" žaidėjų.

null
Lietuvos kariuomenės ledo ritulio rinktinė dalyvavo pirmose Baltijos karių žiemos žaidynėse Latvijos mieste Valmieroje
2014-02-11
img

Keletą mėnesių gyvuojanti Lietuvos kariuomenės ledo ritulio rinktinė dalyvavo pirmose Baltijos karių žiemos žaidynėse Latvijos mieste Valmieroje. Lietuvių rinktinei sudėtinga buvo pradžia, taip pat ir varžybos, kadangi tik atvykus pirmoje treniruotėje traumą patyrė vienas iš dviejų vartininkų. Tai pirmasis krikštas ir patirtis tarptautiniame turnyre.

null
Lietuvos kariai-instruktoriai dalyvavo šaudymo kursuose Vokietijoje
2014-02-11
img

Sausio - vasario mėnesiais trys Lietuvos kariai dalyvavo Vokietijos Grafenwoehr vietovėje įsikūrusioje Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės bazėje vykusiame tarptautiniame šaudymo iš lengvųjų ginklų instruktorių kurse, kuriuos vedė JAV Septintosios armijos Ginkluotės rengimo centro seržantai - lengvųjų ginklų ekspertai. Mokymų metu Lietuvos sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro kariai-ekspertai ir Specialiųjų operacijų pajėgų karys mokėsi ginklų valdymo ir dalyvavo kovinio šaudymo pratybose.

null
Juozo Lukšos mokymo centre pirmą kartą panaudota Integruota lazerinė mūšio sistema MILES
2014-02-11
img

Praėjusią savaitę Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre baigėsi pirmo lygio stebėtojų (vertintojų) kursas, kurio metu pirmą kartą buvo naudojama universali integruota lazerinė mūšio sistema (angl. MILES).

null
KASP Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje vyko mokomasis periodas
2014-02-10
img

Vasario 6-7 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje vyko teorinių paskaitų ciklas, kuriame dalyvavo rinktinės štabo karininkai, puskarininkiai, kuopų vadai, jaunesnieji vadai (kariai savanoriai), taip pat atstovai iš Specialiųjų operacijų pajėgų ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos.

null
Juozo Lukšos mokymo centre puskarininkiai rengiami ne tik Sausumos pajėgoms
2014-02-07
img

Vasario 6 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) baigėsi 3 savaičių trukmės Štabo darbo kursas, kuriame JLMC ekspertai ir kviestiniai instruktoriai parengė 14 Lietuvos kariuomenės karių, galinčių štabų mokymuose kompetentingai vykdyti štabo puskarininkio pareigas.

null
Nemenčinėje vyko Nacionalinės paramos elemento karių vertinamosios pratybos
2014-02-07
img

Vasario 3-7 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyko 11-ojo Nacionalinės paramos elemento (NPE-11) vertinamosios pratybos. Tai buvo paskutiniai pasiruošimo misijai Afganistane ciklo mokymai.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media