Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 02) naujienų archyvas

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius susitiko su Graikijos gynybos ministerijos ir kariuomenės vadovybe
2014-02-06
img

Vasario 4-6 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius su oficialiu vizitu lankosi Graikijoje, kur su šios šalies kariuomenės vadovybe dalinasi Lietuvos patirtimi dalyvaujant Europos Sąjungos vadovaujamose operacijose, skiriant pajėgumus budinčioms ES kovinėms grupėms, tai pat dalyvaujant kitoje su ES Bendrąja saugumo ir gynybos politika susijusioje veikloje.

null
Kariai savanoriai - beatošliaužio pabūklo PV 1110 operatoriaus kurse
2014-02-06
img

Vasario 5 d. Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai atliko kovinį šaudymą iš beatošliaužio pabūklo PV 1110. Šis kovinis šaudymas - Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamo beatošliaužio pabūklo PV 1110 operatoriaus kurso praktinė dalis.

null
Logistikos valdybos kariai lankėsi Gabijos gimnazijoje
2014-02-06
img

Vasario 5 d. Logistikos valdybos kariai supažindino Vilniaus Gabijos gimnazijos III ir IV klasių mokinius su kario profesija. Gimnazijos mokytojai jau ne pirmus metus organizuoja „Karjeros savaitės" renginius, kuriuose kviečia dalyvauti įvairių profesijų atstovus ir prašo pristatyti vaikams karjeros galimybes.

null
Jonušo Radvilos mokomajame pulke tarnybą pradėjo dvidešimt septinta BKM karių laida
2014-02-04
img

Vasario 3 d. į Mokomąjį pulką atvyko 70 naujai į kariuomenę pašauktų jaunuolių (iš jų - 10 merginų), norinčių įgyti pagrindinį karinį pasirengimą 12 savaičių truksiančiuose Baziniuose kariniuose mokymuose. Dauguma jaunuolių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Utenos ir Tauragės apskričių.

null
Vyko Baltijos šalių kariuomenių Sausumos pajėgų štabų atstovų susitikimas
2014-02-04
img

Vasario 4 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (SP) štabe Vilniuje vyko Baltijos šalių kariuomenių SP štabų atstovų darbinis susitikimas, dar vadinamas „štabų pokalbiais“ (angl. staff talks). Renginio tikslas - aptarti trišalį bendradarbiavimo tarp pajėgų planą 2014-2015 metams bei pasirengti šių metų kovo mėn.  Vilniuje vyksiančiam kasmetiniam Baltijos šalių kariuomenių SP vadų susitikimui.

null
Granatsvaidininkų rezultatams žiemos iššūkiai įtakos neturi
2014-02-04
img

Sausumos pajėgų (SP) Juozo Lukšos mokymo centras (JLMC), atsižvelgdamas į SP poreikį, vykdo įvairių karių-specialistų rengimą. Viena iš svarbių SP JLMA užduočių yra parengti SP padaliniams prieštankinių ginklų specialistus, gebančius efektyviai naudoti prieštankinius ginklus, tokius kaip prieštankinė raketų paleidimo sistema „Javelin", beatošliaužis pabūklas PV1110 ar granatsvaidis „Carl Gustaf".

null
Maltos ordino ambasadorius padėkojo Lietuvos kariuomenei už pagalbą remiant sunkiau gyvenančius žmones
2014-02-01
img

Sausio 30 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Maltos ordino ambasadoriumi Lietuvai baronu Christianu von Bechtolsheimu (Christian von Bechtolsheim). Svečias įteikė padėkos raštą Lietuvos kariuomenei už bendradarbiavimą ir pagalbą rengiant kasmetinę paramos akciją, skirtą atkreipti dėmesį į labiausiai pažeidžiamus, skurstančius ir senyvo amžiaus žmones, kuriems reikalinga pagalba.

null
Sunegalavo Kęstučio bataliono kariai
2014-02-01

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragės r. sunegalavo daugiau nei keturiasdešimt profesinės karo tarnybos karių. Iš jų keletas apie negalavimus nustatyta tvarka informavo savo vadus telefonu iš namų, kiti kariai buvo išleisti namo, jiems rekomenduota prireikus kreiptis į savo šeimos gydytojus.

Preliminariais duomenimis, dalis karių skundėsi panašiais negalavimais - pykinimu.

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media