Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Tarnybą pradėjo dvidešimt aštunta BKM ir šešiolikta BKSĮK karių laidos

2014-02-25
image

Vasario 24 d. į Jonušo Radvilos mokomąjį pulką atvyko 128 naujai į kariuomenę pašaukti jaunuoliai, norintys įgyti pagrindinį karinį parengimą 12 savaičių truksiančiuose Baziniuose kariniuose mokymuose (BKM) bei 3 savaičių Baziniuose kario savanorio įgūdžių kursuose (BKSĮK). Dauguma jaunuolių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių apskričių. 59 jaunuoliai gilins karybos žinias 12 savaičių, o 69 - 3 savaičių trukmės kursuose.

 

Pirmąsias savaites kariai didžiąją laiko dalį praleis teorinėse pratybose, mokydamiesi taktikos, ginkluotės ir šaudybos, karo topografijos, apsaugos nuo atominio, biologinio, cheminio ginklo būdų, o prasidėjus 6 savaitei karių rengimas persikels į mokomuosius laukus. Nemaža laiko dalis bus skirta fiziniam rengimui.

 

Kalbinti jaunuoliai, Erika Mažeikaitė (24) iš Švenčionių rajono ir Artūras Čibiras (21) iš Ignalinos, teigė, kad mintį apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje puoselėjo jau senokai, o nuolat girdimi teigiam atsiliepimai šią mintį tik stiprino. Abu jaunuoliai baigę BKM norėtų tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

 

„Apie tarnybą kariuomenėje galvojau dar mokydamasi vidurinėje mokykloje. Ir nors dėl tam tik tikrų priežasčių nepavyko įstoti į Karo akademiją, šios minties neatsisakiau. Žinau, kad lengva nebus, tačiau tikiuosi įveikti visas man pavestas užduotis, sustiprėti psichologiškai ir fiziškai. Galutinis mano tikslas yra profesinė karo tarnyba,“ - kalbėjo E. Mažeikaitė.

 

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja daugiau nei 4000 karių savanorių, kurie yra rengiami Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, tarptautinėms operacijoms, taip pat teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms.

 

Į BKM savanoriškumo pagrindais kviečiami 18-35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje.

 

Jaunuoliams, baigusiems BKM, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba; sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis. BKM absolventams naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės: dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, taip pat numatytas darbo ir įdarbinimo subsidijavimas ir kt.

 

Daugiau informacijos: http://www.karys.lt/ arba nemokamu telefonu 8 800 12 340.

 

Informacija ir nuotraukos Jonušo Radvilos mokomojo pulko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media