Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai dalyvavo lauko pratybose

2014-02-24
image

Šį savaitgalį, vasario 22-23 d., lauko taktikos pratybos ir užsiėmimai vyko penkiose Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės pėstininkų kuopose bei štabo ir aptarnavimo kuopoje. Klaipėdos, Plungės, Skuodo ir Šilutės rajonuose vykusiose pratybose dalyvavo virš 250 karių savanorių.

 

Klaipėda, 301 pėstininkų kuopos vadas kpt. Saulius Bundulas:

„Klaipėdoje dislokuotos 301 pėstininkų kuopos pratybos vyko Mažučių miškuose, Laukžemės k. (Kretingos raj.) Pratybose buvo siekiama formuoti ir įtvirtinti karių įgūdžius vykdant pagrindines kolektyvines užduotis, kurias turime įsisavinti 2014 metais.

Kariai buvo suskirstyti į du būrius, veikė priešiškai vienas kito atžvilgiu, atvykę į pratybų rajoną atliko žygį jiems nežinomoje vietovėje, vykdė pasalą ir duoto rajono gynybą. Duotos kovos taisyklės pagyvino pratybų scenarijų, pratybų pabaigoje karių nuotaika buvo pakili, kariai dalinosi įspūdžiais".

 

Klaipėda, Štabo ir aptarnavimo kuopos vadas kpt. Darius Jonaitis:

„Ne mažiau įdomios buvo Štabo ir aptarnavimo kuopos karių savanorių išgyvenimo pratybos. Infiltravimas į priešo teritoriją, ugnies užkūrimas nenaudojant degtukų, maisto susiradimas ir pasigaminimas apsunkintomis sąlygomis. Pratybų pabaigoje karių laukė daugiausia fizinių bei emocinių pastangų pareikalavusi užduotis - kario veiksmai, įkritus į ledo properšą, vykdant nustatytas užduotis. Vienas po kito kariai imitavo įkritimą į ledinį vandenį ir sėkmingai vykdė užduotį. Nepaisant visų „šlapių nepatogumų" kariai džiaugėsi tuo, kad išmoko kaip elgtis patekus į tokią pavojingą situaciją ir kaip suteikti pagalbą kitiems žmonėms."

 

Gargždai, 302 pėstininkų kuopos vado pavaduotojas vyr. ltn. Rolandas Litvinas:

„302 pėstininkų kuopos kariai savanoriai šeštadienį rinkosi į pirmąsias šiemet taktines lauko pratybas, kurios vyko Šernų miške, Ketvergių kaime (Klaipėdos aj.). Iki tol vyko teoriniai topografijos, ryšių, pirmosios medicinos pagalbos užsiėmimai mokymų klasėje, o dabar teorines žinias kariai savanoriai pritaikė lauko sąlygomis. Užsidėję amunicijos diržus, šalmus ir apsiginklavę priskirtais ginklais, kariai vykdė topografinį žygį, pritaikė ryšio priemonių naudojimo žinias. Viskas vyko sklandžiai net ir tada, kai keletas skyrių susidūrė su priešu. Visi sveiki ir gerai nusiteikę pasiekė galutinį tašką, kuriame buvo aptarta pirmosios dalies pratybų eiga, klaidos, pastebėjimai. Antroje taktinių pratybų dalyje suformuotas būrys vykdė pasalą, kurioje taikė visas teoriškai kartotas temas: negarsinių ženklų naudojimą, pirmosios medicinos pagalbos suteikimą, programavimą, ryšio palaikymą, topografinį judėjimą mišku."

 

Plungė, 303 pėstininkų kuopos vadas kpt. Audrius Rubežius:

„Plungės kariai savanoriai savaitgalį mokėsi rikiuotės elementų, treniravosi, kaip paruošti darbui radijo stotį ir kaip ja naudotis pagal radijo procedūras, susipažino su pozicinės gynybos reikalavimais bei vykdymo ypatumais, o taip pat išbandė savo jėgas orientuodamiesi miesto teritorijoje."

 

Skuodas, 304 pėstininkų kuopos vadas vyr. ltn. Sigitas Adomauskas:

„304 pėstininkų kuopos lauko taktikos pratybos vyko šeštadienį, vasario 22 d., Skuodo rajone esančiame Pakalniškių miške, kurių metu kuopos kariams buvo pravestos įgūdžių formavimo pratybos tema „Vykdyti pozicinę (miestas, objektas, miškas) gynybą". Kariai buvo mokomi nuosekliai atlikti kiekvieną užduoties dalį.

Šeštadienį treniravęsi miške, sekmadienį kariai rinkosi į nuolatinę kuopos dislokacijos vietą Skuode, kur vyko individualus karių rengimas. Kariai buvo treniruojami perduoti negarsinio valdymo signalus, vykdyti komandas žygiuojant, supažindinti su drausmės statuto bendrosiomis nuostatomis, karių pareigomis ir teisėmis, atliko karinio 8 km žygio testą."

 

Šilutė, 305 pėstininkų kuopos vadas kpt. Gediminas Lapinskas:

„Saulėtas, pavasariu dvelkiantis oras savaitgalį suviliojo pratybose dalyvauti beveik 60 Šilutės kuopos karių savanorių. Kaip įprasta metų pradžioje, kovinio rengimo pratybos buvo orientuotos individualių įgūdžių priminimui, tobulinimui, pasiruošimui lauko taktinėms pratyboms. Pratybose tobulinti rikiuotės įgūdžiai, pakartotos darbo su radijo stotimis procedūros, taip pat teko prisiminti nebylaus valdymo signalus. Du suformuoti būriai atliko suplanuotos pasalos veiksmus.

Ypatingai gerai nuteikė pratybų pradžioje vienuolikai karių savanorių įteikti aukštesni kariniai laipsniai. Keletą karių pasveikinome jubiliejaus proga. Tai motyvuoja karius ir dar labiau stiprina mūsų karišką bendruomenę. Kariams savanoriams patinka, kad atėję į pratybas, jie ne tik mokosi karinių dalykų, bet ir turi galimybę pabendrauti, susitikti su draugais, pasidalinti įspūdžiais, naujienomis".

 

Straipsnį parengė

KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės S5 skyriaus civilių ir karių bendradarbiavimo specialistė Vilma Kojelienė

 

Nuotraukos kpt. Sauliaus Bundulo, kpt. Dariaus Jonaičio, vyr. ltn. Rolando Litvino, vyr. srž. Gintauto Kavalenkos, eil. Kristinos Pučkoriūtės

 

2016-01-07 00:12

Kylia

Not bad at all fellas and galsla. Thanks.
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media