Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos kariuomenės mokykloje – tarptautinio instruktoriaus kurso baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija

2014-09-30
image

Rugsėjo 30 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) vyko Tarptautinio instruktoriaus kurso kareiviams ir puskarininkiams baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija. Mėnesio trukmės kursą sėkmingai baigė visi septyniolika karių. Trys kariai iš Armėnijos, trys iš Gruzijos, vienas iš Moldovos ir dešimt karių iš Ukrainos.

 

Pažymėjimų ir kvalifikacinių ženklų įteikimo iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Ukrainos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitonas Dmytro Donskoi, Gruzijos Respublikos gynybos atašė Lietuvai plk. Zurab Tomauri, Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento atstovai, Mokymo ir doktrinų valdybos vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Alvydas Kuprusevičius, Lietuvos kariuomenės mokyklos vadovybė.

 

„Šioje mokykloje lankausi jau trečią kartą. Mane ypač žavi šilta ir jauki šios mokymo įstaigos atmosfera. Dėkoju Lietuvos kariuomenės mokyklos vadovybei už parodytą geranoriškumą rengiant partnerių šalių specialistus Jūsų mokykloje. Taip pat noriu padėkoti instruktoriams už jų kompetenciją ir profesionalumą rengiant šį kursą" - kalbėjo Ukrainos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitonas Dmytro Donskoi.

 

Geriausiu Tarptautinio instruktoriaus kurso klausytoju išrinktas vrš. George Bregvadze iš Gruzijos. Karys už iniciatyvumą ir aukštus mokymosi rezultatus buvo apdovanotas LKM padėka ir suvenyru. „Dėkoju Lietuvos kariuomenės mokyklos vadovybei už tai, kad organizuoja Tarptautinius kursus ir už organizuotas turiningas kultūrines programas po Lietuvą savaitgaliais Ypač dėkingi esame visada pasiruošusiems padėti instruktoriams už jų kompetenciją ir profesionalumą. Jų dėka išmokome organizuoti ne tik teorines, bet ir praktines pratybas. Į šį kursą atvykome kaip 17 nepažįstamų karių iš skirtingų šalių, na o po šio kurso išvykstame vieningi 17 draugų"- džiaugėsi vrš. George Bregvadze.

 

Pagrindinis Tarptautinio instruktoriaus kursų tikslas - suteikti į kursus atvykusiems kareiviams ir puskarininkiams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas.

 

Šie kursai surengti atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamento 2010 m. sausio 14 d. raštą Nr. 10 IS-6-8-2 „Dėl partnerių šalių specialistų rengimo Puskarininkių mokykloje" bei įvertinus šių dienų ne NATO šalių kariuomenių poreikius, vadovaujantis NATO valstybių ir Lietuvos kariuomenės patirtimi. Tarptautinio instruktoriaus mokymo programa skirta ne NATO šalių kariuomenių instruktoriams rengti.

 

Mokymų metu dalyviai yra supažindinami su karinio rengimo pagrindais, mokomi organizuoti ginkluotės ir šaudybos, parengiamąsias mūšio pratybas ir mūšio pratybas. Kurso programa sudaryta siekiant tobulinti klausytojų  žinias ir įgūdžius, kaip rengti teorines ir praktines pratybas kariams klasėje ir vietovėje, taikant pažangiausią karinės pedagogikos patirtį, naudojant technines vaizdo ir garso mokymo priemones.

 

Kursą vedė LKM Puskarininkių mokyklos instruktoriai, baigę Instruktoriaus kursus NATO valstybėse. Kursai vyko anglų kalba.

 

Šis Tarptautinis instruktoriaus kursas organizuojamas nuo 2010 metų.

 

S5 skyriaus vyriausioji specialistė Irena Skuodienė

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media