Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

(2014 - 09) naujienų archyvas

Naujasis Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis – seržantas majoras Dainius Snarskis
2014-09-25
img

Rugsėjo 25 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko iškilminga Lietuvos kariuomenės (LK) vyriausiųjų puskarininkių pasikeitimo ceremonija. Jos metu nuo 2011 m. sausio šias pareigas ėjusį seržantą majorą Arūną Birbalą pakeitė LK Jungtinio štabo vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Dainius Snarskis. Renginyje dalyvavo LK vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas, LK pajėgų, valdybų ir kitų karinių vienetų, Estijos ir Latvijos kariuomenių vyriausieji puskarininkiai, kiti svečiai ir puskarininkių artimieji.

null
Per bendras pratybas Lietuvos ir JAV kariai treniruosis šaudyti artilerijos pabūklais į taikinius Baltijos jūroje
2014-09-24
img

Rugsėjo 24-25 d.  pirmą kartą bendrose  kovinio šaudymo pratybose į Baltijos jūrą iš artilerijos pabūklų treniruosis Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai. Per 100 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir JAV 173-osios oro desanto brigados 4-319 lauko artilerijos 105 mm haubicų būrio šaudys iš artilerijos pabūklų, kurie bus išdėstyti Brigados generolo Povilo Plechavičiaus kariniame poligone Kariuose (Klaipėdos r.).

null
Karinių jūrų pajėgų vadas dalyvavo tarptautiniame simpoziume
2014-09-24
img

Rugsėjo 16‒19 d. Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas dalyvavo 21-ąjame tarptautiniame Karinių jūrų pajėgų vadų simpoziume vykusiame JAV karinio laivyno koledže Newport‘e. Simpoziume dalyvavo 170 Karinių jūrų pajėgų ir pakrančių apsaugos pajėgų vadų ir kitų dalyvių iš 113 pasaulio valstybių.

null
Medicininės paramos vienetų chirurginės lauko pratybos
2014-09-23
img

Rugsėjo 15-19 d. Gaižiūnų poligone (Rukla) vyko Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės chirurginės lauko pratybos. Pratybose įgūdžius tobulino Medicininės paramos vienetų grupės padaliniai, dislokuoti ne tik Karo medicinos tarnyboje Kaune, bet ir padaliniai, dislokuoti kituose miestuose ir skirti vykdyti iškeltas užduotis su kitais kariuomenės padaliniais. Į pratybas buvo įtraukti ir karo medicinos rezervo kariai: dalyvavo 20 karo medicinos rezervo karių, tarp jų 10 parengtojo rezervo karo gydytojų.

null
Karo policininkai padeda užtikrinti viešąją tvarką Kaune
2014-09-23
img

Rugsėjo mėnesį Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karo policininkai Kaune pradėjo bendrą patruliavimą su policijos pareigūnais Panemunės ir Šančių mikrorajonuose. Patruliuojant kartu su Kauno rajono Panemunės policijos komisariato pareigūnais, užtikrinama viešoji tvarka Panemunėje dislokuotų karinių dalinių prieigose, užkertamas kelias vagystėms iš karinių teritorijų.

null
Lietuvos karininko vadovaujamas NATO laivų junginys lankėsi Rostoko uoste
2014-09-23
img

Rugsėjo 19-22 d. Lietuvos karininko vadovaujamo NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginio laivai lankėsi Vokietijos Rostoko uoste. Šis laivų junginys dislokuotas Baltijos jūros regione, siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

null
Lietuvos kariuomenės vadas su Vyriausiojo sąjungininkų pajėgų Europoje vado pavaduotoju aptarė saugumo situaciją regione
2014-09-23
img

Rugsėjo 23 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiojo vado pavaduotoju generolu Adrianu Bradshaw (Adrian Bradshaw) aptarė regioninio saugumo situaciją.

 

 

 

null
Juozo Lukšos mokymo centre rengiama dar viena kompetentingų vadų grupė
2014-09-23
img

Rugsėjo 1-26 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vykstančiame Pėstininkų skyriaus vado - vyr. šaulio kurse pagilinti žinių ir įgauti naujų praktinių vadovavimo įgūdžių kurso klausytojai susirinko iš skirtingų kariuomenės padalinių.

null
Lietuvos kariuomenės vadas: „Dabar svarbiausia Lietuvos kariuomenės užduotis – tinkamai atlikti namų darbus“
2014-09-22
img

Apibendrindamas Vilniuje vykusio NATO karinio komiteto sutikimo rezultatus, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas pasidžiaugė įdomiomis ir aktyviomis diskusijomis aptariant tolesnius NATO veiksmus reaguojant į pakitusią tarptautinę saugumo situaciją.

null
„Oro gynybininkų ir policininkų kelias“
2014-09-22
img

Rugsėjo 19 d. Oro gynybos batalione buvo organizuotas renginys, kuriame dalyvavo Šiaulių apskrities Vyriausiojo policijos komisariato ir Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai. Tikslas - susipažinti su oro gynybininko ir policijos pareigūno profesijomis, pamatyti ir parodyti turimą techniką (bataliono - ginkluotę) bei pabendrauti vieniems su kitais. Renginys taip pat buvo skirtas paminėti artėjančią Angelų sargų - Policijos dieną (minima spalio 2 d.).

null
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media