Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Sausumos pajėgų vadas susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės meru

2014-09-30
image

Rugsėjo 29 d. Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika Šalčininkuose susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės meru Zdislavu Palevičiu. Susitikimas surengtas siekiant užmegzti draugiškus ryšius, aptarti tarpusavio bendradarbiavimo perspektyvas organizuojant bendrus visuomeninius renginius bei rengiantis taikos meto užduočių vykdymui ir valstybės gynybai.

 

„Manau, kad kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimas neturėtų apsiriboti vien bendrais kultūros ir sporto renginiais ar valstybinių švenčių minėjimais. Valstybės gynyba - kiekvieno Lietuvos piliečio, ne tik karių, pareiga ir teisė, todėl svarbiau yra tarpusavio bendradarbiavimą orientuoti į pasirengimą šalies gynybai ir į taikos meto užduočių vykdymą", - susitikimo metu pabrėžė Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

 

Renginio metu aptartos galimybės išplėsti jau vykstantį bendradarbiavimą tarp Šalčininkų rajono savivaldybės ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau - KASP) Didžiosios Kovos 8-osios rinktinės. Įvardinti tokie nauji sąlyčio taškai, kaip apsikeitimas patirtimi rengiantis ekstremalių situacijų valdymui, informuojant ir evakuojant gyventojus, šalių atstovų dalyvavimas vieni kitų rengiamose pratybose ir mokymuose. Be to, įvairiais bendrais renginiais ketinama padidinti kariuomenės matomumą savivaldybės teritorijoje, tuo didinant pasitikėjimą krašto apsauga bei jaunuolių apsisprendimą tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės Administracijos direktorius Josif Rybak, kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė, komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Ivan Sviglinskij, turizmo ir informacijos skyriaus vedėja Irena Kolosovska, kiti savivaldybės darbuotojai.

 

Sausumos pajėgų vadą lydėjo KASP Didžiosios Kovos 8-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Evaldas Stakaitis, šios rinktinės 802 kuopos pėstininkų kuopos bei Sausumos pajėgų štabo atstovai.

 

Sausumos pajėgų vadovybė pažintinius susitikimus su Rytų Lietuvos savivaldybių merais pradėjo organizuoti 2013 m. metų pradžioje. Iki šiol įvyko Sausumos pajėgų vado susitikimai su Švenčionių, Ukmergės, Utenos, Vilniaus, Zarasų, Molėtų, Panevėžio rajonų ir Panevėžio miesto savivaldybių merais, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

 

---

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos yra skirtos Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. Pajėgų užduotis - rengti karinius vienetus LR sausumos teritorijos ginkluotai gynybai bei dalyvauti tarptautinėse operacijose, siekiant užtikrinti LR teritorijos vientisumą ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą.

 

Sausumos pajėgų štabo G9 Nekinetinių operacijų sąveikumo karininkas kpt. Darius Toleikis,

mob. 8 640 45380, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media