Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Savaitgalį Šilalės mieste ir jos apylinkėse vyko didelio masto karinės pratybos

2014-09-29
image

Rugsėjo 26 - 28 dienomis Šilalės mieste ir jos apylinkėse vyko taktinės karinės ir ekstremalių situacijų valdymo ginkluoto konflikto metu pratybos, kuriose dalyvavo apie 500 karių. Pratybas organizavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Karo policijos Klaipėdos įgula kartus su Šilalės rajono savivaldybe.

 

Karinėse pratybose taip pat dalyvavo Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, Šilalės policijos komisariato pareigūnai, Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties medikai ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės jaunieji šauliai. Pratybų dalyviai pagal savo srities funkcijas vykdė iš anksto suplanuotas užduotis. Tai taktinio puolimo, objektų užėmimo, gynybos, civilių gyventojų evakuacijos, gaisrų gesinimo ir nukentėjusiųjų gelbėjimo operacijos. Šiomis pratybomis buvo siekiama įvertinti karių pasirengimą vykdyti puolimo ir gynybos operacijas gyvenvietėse ir jų prieigose, valstybinių tarnybų gebėjimą organizuoti ekstremalių situacijų valdymą ginkluoto konflikto metu ir stiprinti karinių dalinių bendradarbiavimą su vietos valdžios institucijomis bei tarnybomis.

 

Rugsėjo 26 dieną, Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės karinės technikos kolonos (šarvuočiai, lengvieji visureigiai, sunkvežimiai) judėjo iš savo nuolatinių dislokacijos vietų Šilalės miesto link. Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, įsikūrę miestelio Biržų Laukas apylinkėse, vykdė žvalgybą bei ruošėsi suplanuotiems puolimo veiksmams. KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai įkūrė gynybines pozicijas, vykdė patruliavimą dienos ir nakties metu Šilalės mieste ir apylinkėse bei ruošėsi vykdyti gynybines operacijas.

 

Rugsėjo 27 d. - pagrindinę pratybų dieną, kariai vykdė įvairių objektų puolimo ir gynybos operacijas. Buvo imituojamas gaisras ir vykdomos gelbėjimo operacijos UAB „Šilalės šilumos tinklai" priklausančioje katilinėje. Kariai atliko puolimo ir gynybos veiksmus objektuose esančiuose UAB „Šilalės autobusų parkas", VĮ „Tauragės regiono keliai" teritorijose. Tuo pačiu metu buvo užimamas UAB „Šilalės statyba" pastatas Vingininkų kaime. Karo policijos Klaipėdos įgulos padalinys vykdė kelio Šilalė - Šilų k. žvalgyba. Antroje dienos pusėje „mūšiai" persikėlė į patį Šilalės miestą. Buvo ,,šturmuojamas" Šilalės kultūros centro pastatas. Dienos pabaigoje kariniai veiksmai persikėlė į Šilalės autobusų stotį. Operacijos metu, autobusų stoties prieigose laikinai išjungus gatvių apšvietimą, kariai naudojosi naktinio matymo prietaisais.

 

Rugsėjo 28 - oji - paskutinė pratybų diena. Dienos programa - tai lyg ir Lietuvos kariuomenės „žingsnis į visuomenę“. Po bendros maldos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Šilalės miesto gyventojams pademonstruotos parodomosios „pastato šturmo“ pratybos, pristatyta pratybose naudota ginkluotė, ekipuotė ir karinė technika, svečiai buvo vaišinami kareiviška koše, suteikta galimybė pasivažinėti šarvuočiu M113.

 

Kartu su karinėmis pratybomis vyko įvairios akcijos, kurių pagrindiniu iniciatoriumi buvo Šilalės rajono savivaldybė. Jau nuo rugsėjo 22 d. Šilalės miesto ir rajono mokymo įstaigose vyko akcija „Dalinuosi su Ukrainos vaikais". Akcijos metu buvo suaukota daug negendančių maisto produktų, mokyklai skirtų reikmenų, šiltų rūbų ir miegmaišių. Rugsėjo 26 d. nuo pat ryto Šilalės rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko kraujo donorystės akcija „Aš galiu išgelbėti gyvybę“. Akcijoje dalyvavo per šešiasdešimt donorų - karių ir civilių.  Tos pačios dienos popietę Šilalės kavinėje „Provincija" Ronaldo Reigano klubas organizavo diskusiją „Mano indėlis stiprinant Tėvynės gynybą", o vakare prie Šilalės kultūros centro Ukrainos palaikymo akcijoje „Aš už taiką pasaulyje" koncertavo Šilalės jaunimo grupės ir grupė „Nemuno krantai".

 

„Turėjome geras pratybas: galėjome įvertinti bataliono karių pasirengimą vykdyti jiems pavestas užduotis, jų gebėjimą vykdyti bendras užduotis tiek su kitais Lietuvos kariuomenės padaliniais, tiek su Jėgos struktūrų atstovais bei medikais, dar kartą įsitikinome, kad Lietuvos žmonės palaiko savo karius ir supranta, kad tik bendrai ruošdamiesi šalies gynybai galime pasiekti gerų rezultatų", - po pratybų sakė Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono štabo viršininkas, laikinai vykdantis vado funkcijas majoras Antanas Jonušauskas.

 

Kęstučio bataliono informacija

 

Nuotraukos vyresniojo eilinio Agniaus Obadausko

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media