Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Ukrainoje baigėsi tarptautinės pratybos „Rapid Trident 2014“

2014-09-27
image
 

Rugsėjo 26 dieną Ukrainoje Lvovo srityje baigėsi tarptautinės pratybos „Rapid Trident 2014". Uždarymo ceremonija vyko Javorivo taikos palaikymo mokymo centro rikiuotės aikštėje. Šiemet pratybose dalyvo apie 1 200 karių iš 15 šalių - NATO ir šalių partnerių:  Azerbaidžano, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Moldovos, Norvegijos, Rumunijos, Ukrainos, Vokietijos.

 

Pratybas „Rapid Trident 2014" organizavo JAV pajėgų Europoje vadavietės (US EUCOM) ir Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Pratybos skirtos plėsti ir stiprinti JAV, NATO ir Partnerystės taikos labui programoje (PfP) dalyvaujančių šalių tarptautinį karinį bendradarbiavimą, NATO ir šalių partnerių kariuomenių tarpusavio sąveiką, taip pat prisidėti stiprinant regioninį stabilumą ir saugumą.

 

Pratybose Lietuvai atstovavo būrys pėstininkų žvalgų iš Karaliaus Mindaugo husarų ir Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionų ir keli štabo karininkai, iš viso 38 kariai.

 

„Dalyvavimas šiose pratybose visų šalių kariams suteikė puikią galimybę dalintis dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi, plėtoti ir tęsti sėkmingą NATO, Ukrainos ir kitų šalių partnerių karinį bendradarbiavimą", - per uždarymą sakė pratybų direktorius JAV pulkininkas Alfredas Ranzis (Alfred Renzi).

Uždarymo metu kariams įteikti apdovanojimai ir padėkos raštai už profesionalumą parodytą pratybų metu.

Rugsėjo 15-20 d. buvo treniruojami veikti įvairiose mokomosiose vietose, tokiose kaip konvojavimo, patruliavimo, kovos su improvizuotais sprogstamaisiais užtaisais ir pan. užduočių, daugiausia dėmesio skirdami pasirengimui tarptautinėms taikos rėmimo ir stabilizavimo operacijoms būdingų užduočių. Rugsėjo 22-25 d. šiuos veiksmus kariai įtvirtino veikdami pagal išanksto išgalvotą pratybų scenarijų.

 

 

 

Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų bataliono S5 skyriaus viršininkas kapitonas Raimundas Jareckas, mob. tel. 8 686 69213

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media