Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Husarų bataliono kuopoms įteiktos naujos kuopų vėliavėlės

2014-10-31
image

Spalio 30 d. Karaliaus Mindaugo husarų batalione (KMHB) vyko kuopų vėliavėlių keitimo ir laipsnių suteikimo ceremonija. Nuo 2014 metų pasikeitus KMHB pavadinimui ir simbolikai, pasikeitė ir kuopų vėliavėlės, todėl spalio 30 dieną batalione organizuota kuopų vėliavėlių keitimo ceremonija.

 

Prieš pakeičiant senas kuopų vėliavėles naujomis, jas pašventino kapelionas mjr. Virginijus Veilentas. Kai kuopų vadai pristatė vėliavėles su sena simbolika bataliono vadui, jiems buvo įteiktos vėliavėlės su nauja simbolika.

 

Naujų kuopų vėliavėlių įteikimo ceremonija kuopoms labai svarbi, nes kuopos vėliavėlė - tai kuopos simbolis, vėliavėlė, kaip ir bataliono kovinė vėliava, simbolizuoja padalinio egzistavimą ir yra bene svarbiausias kuopos atpažinimo ženklas.

 

Naujose kuopų vėliavėlėse dominuojanti žalia spalva simbolizuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas, geltona spalva vėliavėlėse - tai nuoroda į auksinę Karaliaus Mindaugo karūnos spalvą, raudona - Lietuvos didžiosios kunigaikštystės husarų ir tarpukario laikotarpio 1-ojo husarų pulko simbolikoje naudota spalva. Kuopų vėliavėlėse taip pat vaizduojamas ir naujasis bataliono ženklas, geltonos spalvos karūna ženkle simbolizuoja Lietuvos karaliaus Mindaugo karūną, mėlynos spalvos skydas su geltonos spalvos kryžiumi ir M raide: mėlynos spalvos skydas atspindi karalių spalvą, o geltonos spalvos M raidė žymi karalių Mindaugą, geltonos spalvos kryžius pažymi karaliaus Mindaugo ir Lietuvos krikštą, po skydu sukryžiuoti baltos spalvos kardai su geltonomis rankenomis - tai identiški tarpukario laikotarpio 1-ojo husarų pulko karių naudoti kardai, KM HB ženklo etalonas žalios spalvos fone - bataliono ženklo etalonas vaizduojamas žaliame fone simbolizuoja batalioną, kaip Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų struktūrinį dalinį.

 

Po kuopų vėliavėlių įteikimo ceremonijos, kariams buvo įteikiama nauji kariniai laipsniai. Šios ceremonijos metu, pratęsiant bataliono tradicijas, kapelionas pašventino naujus karinius laipsnius, o vėliau juos kariams įteikė bataliono vadas plk. ltn. Gintaras Vidzickas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media