Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir JAV kariai įgūdžius lavino jungtinėse kovinio šaudymo pratybose

2014-10-31
image


Vaizdo medžiaga


Spalio 30 d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono ir Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai Generolo S. Žukausko poligone Pabradėje vykdė jungtines kovinio šaudymo pratybas. Šiuose bendruose mokymuose kariai treniravosi  naikinti tariamą priešą naudojant pėstininkų kovos mašinų „Bradley", šarvuotųjų transporterių „Stryker" ir M113 ugnies galią, apimančią automatinių patrankų, prieštankinių sistemų, sunkiųjų ir vidutinių kulkosvaidžių panaudojimą. Šios technikos galimybes mūšio lauke sustiprino parama ugnimi iš 120 mm minosvaidžių ir lengvųjų šaulių ginklų.

 

Kovinio šaudymo pratybas stebėjo Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika ir JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos vadas generolas majoras  Michaelas A. Billsas (Michael A. Bills), kiti svečiai. Bendros JAV ir Lietuvos karių šaudymo pratybos yra dalis pasiruošimo tarptautinėms pratyboms „Iron Sword", vyksiančioms lapkričio 2-14 d. Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko (Pabradės) poligonuose.

 

Rotuojami JAV kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti kaip dalis JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve" („Atlantinis ryžtas"), kuria siekiama pademonstruoti kolektyvinės gynybos garantijas.

 

Operacijoje „Atlantic Resolve" dalyvaujantys rotuojami kontingentai taip pat yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodama į pakitusią saugumo situaciją regione po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir stiprindama Lenkijoje ir Baltijos šalių saugumą dislokuojant šiose šalyse nuolatines sąjungininkų pajėgas.

 

Rotuojami JAV karių kontingentai Lietuvoje, kitose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti nuo šių metų balandžio mėnesio. JAV į Baltijos šalis ir Lenkiją atsiuntė apie 600 pėstininkų. JAV kariai įsitraukė į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse vykstančias pratybas.

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media