Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Lietuvos ir JAV karių bendrose kovinio šaudymo pratybose lankėsi JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos vadas

2014-10-30
image

Spalio 30 d. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe darbo vizitu lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) 1-osios kavalerijos divizijos vadas generolas majoras  Michaelas A. Billsas (Michael A. Bills), kuris susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika ir kitais štabo karininkais.

 

Sausumos pajėgų štabe Lietuvos ir JAV generolai aptarė karinį bendradarbiavimą, apžvelgė JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve" („Atlantinis ryžtas") rezultatus Lietuvoje.

 

Po to JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos vadas gen. mjr. Michaelas A. Billsas ir Sausumos pajėgų vadas  gen. mjr. Almantas Leika vyko į Generolo Silvestro Žukausko poligoną, kur susitiko su Lietuvos ir JAV kariais, stebėjo bendras karių kovinio šaudymo pratybas.

 

Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Lietuvoje dislokuotos JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos 1-osios brigados kovinės grupės 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai kovinio šaudymo pratybose treniravosi su pėstininkų kovos mašinomis Bradley, šarvuotais transporteriais Stryker ir M113, sunkiaisiais kovinės paramos ir lengvaisiais pėstininkų ginklais.

 

Bendros JAV ir Lietuvos karių šaudymo pratybos yra pasiruošimo dalis tarptautinėms pratyboms „Geležinis kardas 2014", vyksiančioms lapkričio 2-14 dienomis Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonuose.

JAV 1-osios kavalerijos divizijos vadas gen. mjr. Michaelas A. Billsas tarnybą JAV Armijoje pradėjo 1976 m. Pirmas karininko laipsnis jam buvo suteiktas 1983 metais, baigus George Mason universitetą.

 

Prieš paskiriant JAV Sausumos pajėgų 1-osios kavalerijos divizijos vadu, generolas vadovavo Tarptautinių Saugumo Pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) Regioninei Pietų vadavietei Kandahare, Afganistane.

 

Gen. mjr. Michaelas A. Billsas dalyvavo keliose tarptautinėse operacijose: tarptautinės koalicijos vadovaujamoje karinėje operacijoje Irake - „Irako laisvė" (angl. Iraqi Freedom), JAV vadovaujamoje antiteroristinėje operacijoje Afganistane „Tvirta taika" (angl. Enduring Freedom) ir Kuveito išlaisvinimo operacijoje „Audra dykumoje" (angl. Desert Storm). JAV kariuomenės generolas apdovanotas įvairiais medaliais už tarnybą, pasižymėjimus ir kovinius veiksmus. Garbingiausias apdovanojimas - Sidabro žvaigždės  medalis (angl. the Silver Star Medal), kurio jis buvo apdovanotas už parodytą narsą operacijos Irake metu. Tai trečias pagal svarbą apdovanojimas JAV ginkluotose pajėgose.

 

***

Rotuojami JAV kontingentai Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti kaip dalis JAV vykdomos operacijos „Atlantic Resolve" („Atlantinis ryžtas"), kuria siekiama pademonstruoti kolektyvinės gynybos garantijas.

 

Operacijoje „Atlantic Resolve" dalyvaujantys rotuojami kontingentai taip pat yra viena iš priemonių, kurių NATO ėmėsi reaguodama į pakitusią saugumo situaciją regione po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir stiprindama Lenkijoje ir Baltijos šalių saugumą dislokuojant šiose šalyse nuolatines sąjungininkų pajėgas.

 

Rotuojami JAV karių kontingentai Lietuvoje, kitose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuoti nuo šių metų balandžio mėnesio. JAV į Baltijos šalis ir Lenkiją atsiuntė apie 600 pėstininkų. JAV kariai įsitraukė į visas pagrindines Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse vykstančias pratybas.

 

Sausumos pajėgų štabo G9 Nekinetinių operacijų sąveikumo karininkas kpt. Darius Toleikis,

mob. 8 640 45380, el. paštas: [email protected]

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media