Lietuvos kariuomenė
 
Grįžti į pradinįSvetainės medis English Neįgaliesiems

 

 

linkas ministerija 

Juozo Lukšos mokymo centre vyko tarptautinis Kovinės inžinerinės paramos planavimo kursas

2014-11-24
image

Spalio 20 d. - lapkričio 20 d. Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre (JLMC) vyko pirmasis tarptautinis Kovinės inžinerinės paramos planavimo kursas, kurio pagrindinis tikslas parengti Lietuvos kariuomenei ir NATO kvalifikuotus kovinės inžinerinės paramos karius, gebančius vykdyti kovinės inžinerinės paramos planavimą sprendimo priėmimo proceso (SPP) metu.

 

Kursas yra skirtas būsimiems štabų inžinerijos karininkams, jų asistentams ar kovinės inžinerinės paramos vienetų vadams, susiduriantiems su inžinerinės taktikos planavimu, organizavimu ir taikymu praktikoje. Kursas yra suskirstytas į 4 mokymo dalis: Inžinerinė doktrina, Gynybinių operacijų inžinerinės paramos planavimas, Puolamųjų operacijų inžinerinės paramos planavimas, Stabilumo operacijų inžinerinės paramos planavimas.

 

Sėkmingai baigę kursą klausytojai suvokia kovinės inžinerinės paramos operacines kryptis, funkcijas, užduotis, geba apibūdinti draugiškų ir priešiškų pajėgų inžinerines sistemas ir jų galimybes, priešiškų pajėgų inžinerinės taktikos panaudojimo principus, suvokia inžinerinio logistinio aprūpinimo principus pilno spektro operacijų metu. Tinkamai supranta karo inžinerinių kliūčių klasifikaciją ir jų taikymą planuojant, sumaniai išnaudoja minų laukų planavimo ir įrengimo principus, kliūčių kontrolės priemonių principus, apsauginių kliūčių planavimo ir įrengimo principus, situacinių ir rezervinių kliūčių planavimo ir įrengimo principus, kliūčių numeravimo principus bei kovos rajono planavimo principus.

 

Kurso metu klausytojai detaliai gilinasi į inžinieriaus funkcijas viso SPP metu, praktiškai vykdo inžinerinio vertinimo procesą gynybinių, puolamųjų, stabilumo operacijų metu, geba suprasti vadų gaires inžinerijos operacijų paramai, manevrinių vienetų operacijos sumanymus, ruošia visaverčius ir kvalifikuotus inžinerinės paramos priedus operaciniams įsakymas.

 

JLMC Karo inžinerijos kursų ekspertai ir instruktoriai nuolatos gilinasi ir analizuoja gautą naujausia mokomąją medžiagą, NATO, Lietuvos kariuomenės standartus, kitą NATO partnerių mokomąją ir techninę medžiagą, kurią perduoda ir pratybų metu perteikia į kursus atvykusiems klausytojams.

 

Kitas Kovinės inžinerinės paramos planavimo kursas planuojamas organizuoti 2015 m. sausio - vasario mėn.

 

JLMC uždavinys - organizuoti ir vykdyti Sausumos pajėgų karių karinį mokymą, karinių vienetų taktinį kovinį rengimą, užtikrinti karinę ekspertizę manevro, karo inžinerijos, žvalgybos ir paramos ugnimi srityse.

 

Teksto ir nuotraukų aut. - Karo inžinerijos kursų vyresn. ekspertas kpt. Arvydas Gruodis

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodas secimg

 
 

 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
Sprendimas: Fresh Media